Hra Pokémon Go pobláznila svět. Lidé našli omylem mrtvoly, aplikaci zneužívají i zloději

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
12. 7. 2016 16:26
Mobilní aplikace Pokémon Go se stala novým herním hitem. Lidé po celém světě loví oblíbená kreslená stvoření a sbírají zkušenosti za návštěvy důležitých herních míst. To vše v reálném světě, kam se pokémoni díky GPS a mobilním telefonům přenesli. Přečtěte si, jak si hru zahrát v Česku, jak ušetřit baterii telefonu nebo na co si dát při lovu pozor.
Foto: Koláž Aktuálně.cz

Jak hrát hru v Česku

Ačkoliv si hru oficiálně v Česku nemůžete stáhnout, existuje způsob, jak si u nás hit začátku léta zahrát.

Majitelé Androidu si mohou stáhnout instalační soubor z ověřeného serveru APK Mirror. Při jeho instalaci musíte nejprve povolit (a po ní hned zase zakázat) instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Pozor si také musíte dát, abyste omylem nestáhli nějakou jinou, nebezpečnou verzi aplikace.

Popularity Pokemon Go totiž využili i hackeři, kteří pomocí jedné z falešných verzí šíří mezi uživatele vir, který umožňuje vzdálený přístup k vašemu mobilu. Pro kontrolu, zdali vaše aplikace není nebezpečná, přejděte do nastavení Pokemon Go a zkontrolujte, zdali nemá aplikace speciální povolení jako nahrávání zvuku nebo přístup k telefonátům a zprávám.

Majitelé zařízení s operačním systémem iOS si mohou hru zahrát pomocí založení amerického Apple ID. Návod, jak na to, si můžete přečíst na oficiálních stránkách Apple. Důležité je při jeho vytváření zvolit region “United States”.

 

Právě se děje

Další zprávy