Hra Pokémon Go pobláznila svět. Lidé našli omylem mrtvoly, aplikaci zneužívají i zloději

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
12. 7. 2016 16:26
Mobilní aplikace Pokémon Go se stala novým herním hitem. Lidé po celém světě loví oblíbená kreslená stvoření a sbírají zkušenosti za návštěvy důležitých herních míst. To vše v reálném světě, kam se pokémoni díky GPS a mobilním telefonům přenesli. Přečtěte si, jak si hru zahrát v Česku, jak ušetřit baterii telefonu nebo na co si dát při lovu pozor.
Foto: Nintendo

Je třeba mít aplikaci neustále puštěnou?

Ano, bohužel ano.

Hra musí být neustále spuštěna, abyste mohli sbírat nachozené kilometry, které jsou potřeba pro líhnutí vajec, nebo abyste narazili na nového pokémona. Je proto důležité si při hraní prodloužit automatické zamykání displeje, aby se vám mobil neuzamkl a nevypnul tak aplikaci.

Pro ty, kteří si chtějí šetřit baterii mobilu nebo nechtějí být přikováni k obrazovce telefonu, nabízí Nintendo řešení v podobě speciálních hodinek. Ty upozorňují hráče na pokémony v okolí a umožňují vykonávat základní herní pokyny.

Hodinky jsou ale v současnosti i kvůli obrovskému zájmu o hru vyprodané a sehnat se dají jen na internetových bazarech. Samozřejmě za podstatně vyšší sumy, než je oficiálních 35 dolarů (v přepočtu zhruba 850 korun).

 

Právě se děje

Další zprávy