Trumpová neukradla Obamové jen proslov, ale i rodinu. Internet se baví projevem možné první dámy

pv
19. 7. 2016 12:26
Projevem Melanie Trumpové na republikánském sjezdu v Clevelandu se baví lidé na sociálních sítích. Možná budoucí první dáma totiž část projevu okopírovala z osm let starého proslovu Michelle Obamové.
Donald je báječný vůdce, který nyní bude pracovat pro vás, ujistila účastníky nominačního sjezdu Republikánské strany v Clevelandu Trumpova manželka. | Video: Reuters

Pondělní republikánský sjezd v Clevelandu byla velká show. O rozruch na sociálních sítích se postaral nejen Donald Trump, který na pódium přišel ve stylu wrestlingových zápasníků, ale především jeho žena Melanie.

Šestačtyřicetiletá návrhářka šperků a hodinek se o kontroverzi postarala svým projevem, který částečně okopírovala z proslovu současné první dámy Michelle Obamové z roku 2008.

Jako první si toho všimli uživatelé na sociálních sítích, kteří si začali z možné budoucí první dámy dělat legraci, našli se i tací, kteří měli pro bývalou modelku původem ze Slovinska pochopení.

Mnoha lidem například Trumpová zaimponovala tím, že se ve svém projevu prezentovala jako "pyšná a nezávislá černošská žena."

Dalším se líbilo, že si projev napsala sama. Alespoň to po boku svého chotě před sjezdem prohlásila. "Celý projev jsem napsala sama s pouze minimální pomocí týmu spisovatelů," řekla tehdy.

I když "napsala" je asi silné slovo, míní lidé na sociálních sítích.

... a tým spisovatelů možná také.

Ačkoliv k případu Michelle Obamová nedala oficiální vyjádření, existují záznamy, podle kterých jí bylo hodně do smíchu.

Tedy jen do té doby, než zjistila, že Trumpová se nezastaví jen u kopírování jejích projevů.

I proto nyní žádá, aby jí Trumpová proslov (a rodinu) vrátila.

Melania Trumpová se ale neinspirovala pouze u Obamové, jejím vzorem se stala i Caitlyn Jennerová, dříve známá jako olympionik William Bruce Jenner.

Jak celý případ dopadne, zůstává zatím ve hvězdách.

Jasné však je, že je Donald Trump na svou ženu pyšný. I když kdo ví, jestli to pochází z jeho hlavy, dodávají lidé na Twitteru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy