Trumpová neukradla Obamové jen proslov, ale i rodinu. Internet se baví projevem možné první dámy

pv
19. 7. 2016 12:26
Projevem Melanie Trumpové na republikánském sjezdu v Clevelandu se baví lidé na sociálních sítích. Možná budoucí první dáma totiž část projevu okopírovala z osm let starého proslovu Michelle Obamové.
Donald je báječný vůdce, který nyní bude pracovat pro vás, ujistila účastníky nominačního sjezdu Republikánské strany v Clevelandu Trumpova manželka. | Video: Reuters

Pondělní republikánský sjezd v Clevelandu byla velká show. O rozruch na sociálních sítích se postaral nejen Donald Trump, který na pódium přišel ve stylu wrestlingových zápasníků, ale především jeho žena Melanie.

Šestačtyřicetiletá návrhářka šperků a hodinek se o kontroverzi postarala svým projevem, který částečně okopírovala z proslovu současné první dámy Michelle Obamové z roku 2008.

Jako první si toho všimli uživatelé na sociálních sítích, kteří si začali z možné budoucí první dámy dělat legraci, našli se i tací, kteří měli pro bývalou modelku původem ze Slovinska pochopení.

Mnoha lidem například Trumpová zaimponovala tím, že se ve svém projevu prezentovala jako "pyšná a nezávislá černošská žena."

Dalším se líbilo, že si projev napsala sama. Alespoň to po boku svého chotě před sjezdem prohlásila. "Celý projev jsem napsala sama s pouze minimální pomocí týmu spisovatelů," řekla tehdy.

I když "napsala" je asi silné slovo, míní lidé na sociálních sítích.

... a tým spisovatelů možná také.

Ačkoliv k případu Michelle Obamová nedala oficiální vyjádření, existují záznamy, podle kterých jí bylo hodně do smíchu.

Tedy jen do té doby, než zjistila, že Trumpová se nezastaví jen u kopírování jejích projevů.

I proto nyní žádá, aby jí Trumpová proslov (a rodinu) vrátila.

Melania Trumpová se ale neinspirovala pouze u Obamové, jejím vzorem se stala i Caitlyn Jennerová, dříve známá jako olympionik William Bruce Jenner.

Jak celý případ dopadne, zůstává zatím ve hvězdách.

Jasné však je, že je Donald Trump na svou ženu pyšný. I když kdo ví, jestli to pochází z jeho hlavy, dodávají lidé na Twitteru.

 

Právě se děje

Další zprávy