Vrať mi můj orgán, žádá muž exmanželku

ČTK ČTK
8. 1. 2009 17:30
Washington - Dělení majetku po rozvodu může přejít do absurdních sporů. Americký chirurg tak po nevěrné manželce požaduje vrácení orgánu, který jí věnoval.
21:03 První řez. Klasický skalpel je minulostí, na většinu řezů se používá elektrický. Je cítit pach páleného masa. Kromě Prahy se v Česku játra transplantují ještě v Brně.
21:03 První řez. Klasický skalpel je minulostí, na většinu řezů se používá elektrický. Je cítit pach páleného masa. Kromě Prahy se v Česku játra transplantují ještě v Brně. | Foto: Ludvík Hradilek

"Na mém zlomeném srdci málo záleží, ale chci od ní zpátky svoji ledvinu," prohlásil podle dnešních amerických listů newyorský chirurg Richard Batista poté, co se s ním manželka rozvedla.

Batista tvrdí, že před osmi lety, kdy spolu ještě vycházeli dobře, dal své ženě Dawell ledvinu.

Žena se mu prý odvděčila tím, že ho podváděla a nakonec se s ním rozvedla. Její vztah s jiným mužem "mě zlomil, ještě mi rve srdce", prohlásil.

"Teoreticky vzato žádáme, aby byla mému klientovi vrácena ledvina. Ale samozřejmě ve skutečnosti nežádá ledvinu, ale její hodnotu," řekl Batistův advokát.

Hodnota byla vyčíslena na 1,5 milionu dolarů (to je asi 30 milionů korun).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy