Volička zažila u urny orgasmus a rozhodila Španělsko

Zahraničí Zahraničí
22. 11. 2010 0:02
Předvolební video mladých katalánských Socialistů vyvolalo v zemi pozdvižení
Předvolební spot v komunálních volbách ve Španělsku, při němž mladá volička při hlasování prožívá orgasmus, vyvolal v konzervativní zemi pozdvižení.
Předvolební spot v komunálních volbách ve Španělsku, při němž mladá volička při hlasování prožívá orgasmus, vyvolal v konzervativní zemi pozdvižení. | Foto: Zahraničí

Barcelona - Španělské politiky rozohnilo předvolební video z dílny katalánských Mladých socialistů, v němž mladá žena "prožívá" při hlasování ve volební místnosti orgasmus.

Originální předvolební spot (podívat se na něj můžete níže - pozn. red) spojil v kritice jak opozici, tak dokonce i seniorní sociální demokraty.

I socialistická ministryně pro rovné příležitosti video označila za klamavou reklamu, upozornila BBC.

Orgasmus v těchto volbách? Obtížné

Co mladou ženu ve videoklipu tak "rozvášnilo"? Rozhodla se, že v nadcházejících komunálních volbách v Katalánsku dá hlas Socialistům. Když její chvíle ve spotu končí, objeví se na obrazovce slogan "Volit je rozkošné".

Konzervativcům z katalánské lidové strany to tak každopádně nepřišlo. Alicia Sanchez-Camachová prohlásila, že video "útočí na ženskou důstojnost".

Socialistická ministryně pro rovné příležitosti Bibiana Aido ke spotu svých mladých spolustraníků řekla: "Kdyby tomu (pokud by hlasování mělo na ženy v Katalánsku takový účinek - pozn. red) tak bylo, účast ve volbách by velmi vzrostla. Ale bohužel si myslím, že máme co dočinění s klamavou reklamou," cituje členku kabinetu BBC.

Shrnutí od Joan Herrera, lídra Zelených, bylo lakonické: "Při těchto volbách by bylo velmi obtížné dosáhnout orgasmu. Ať už by volič hlasoval pro jakéhokoliv kandidáta, mě nevyjímaje".

I Lara Croft bojuje

V blížících se volbách, které Katalánsko čekají 28. listopadu, přitom nejde o první politické dílo, které vyvolalo bouřlivé reakce.

Protidiskriminační sdružení SOS Racismo už podalo podnět žalobcům kvůli "video hře" konzervativní Lidové strany. Již zmíněná lídryně Alicia Sanchez-Camacho v něm na sebe bere podobu legendární hrdinky Lary Croft, aby svedla boj s nelegálními přistěhovalci a katalánskými separatisty.

Videohra zmizela z webových stránek lidovců pár hodin po zveřejnění. Konzervativní strana se rozruch snažila utišit tvrzením, že vývojáři hry "se dostatečně neřídili původním zadáním".

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 47 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 1 hodinou

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy