Voják vyfotil syna v americké vlajce. Internet ho lynčuje

jaz
18. 3. 2015 16:00
Fotografie dítěte zabaleného v americké vlajce vyvolala vášnivou diskusi na sociálních sítích. Jedni snímek označují za roztomilý, druzí obviňují autora ze zneuctění Ameriky.
Foto: Vanessa Hicks / Facebook

Praha Vlastenectví versus zdravý rozum se utkaly v diskusi na Facebooku, kde fotografka Vanessa Hicks zveřejnila snímek vojáka Rodneyho Clevengera v uniformě, jak drží svého syna zabaleného do americké vlajky.

Zdánlivě nevinná fotografie se stala velmi rychle středem zájmu. Okomentovaly ji tisíce lidí a kvůli negativním ohlasům se o ni také začala zajímat média. "Když vidím, jak někdo nosí bikiny s vlajkami nebo vlajku jako deku kolem ramen, dala bych mu pohlavek. To mě dokáže opravdu naštvat," zněl jeden z více jak pěti tisíců komentářů.

Vlajka dítě chrání, stejně jako Amerika.
Vlajka dítě chrání, stejně jako Amerika. | Foto: Vanessa Hicks / Facebook

Diskutující, kteří vyjádřili pobouření k pózování na rodinné fotografii s americkou vlajkou, argumentují, že voják nerespektoval vlajku a zneuctil tak Spojené státy.

"Jsem si dobře vědom, co pro nás americká vlajka znamená, a vím, co je znesvěcení vlajky. Jako když na ni demonstranti malují hrozně věci, nebo když se díváte na zprávy a vidíte v jiných zemích, jak naši vlajku pálí," napsal na Facebook jako reakci na vlnu kritiky Rodney. Fotografii obhajuje a tvrdí, že má pro jeho rodinu velkou symboliku.

Jeho žena Samatha je vojenská veteránka on sám je stále aktivním vojákem. Vlajku proto ctí, na což na Facebooku upozorňují i jejich zastánci. Shodují se, že vlajka chránící dítě má symbolizovat Ameriku. "Nejsem si jistý, proč to vyvolalo tolik negativních reakcí. Jsem na tu fotografii hrdý a stojím si za ní," řekl Rodney, který je v současné chvíli na vojenské misi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy