Voják vyfotil syna v americké vlajce. Internet ho lynčuje

jaz
18. 3. 2015 16:00
Fotografie dítěte zabaleného v americké vlajce vyvolala vášnivou diskusi na sociálních sítích. Jedni snímek označují za roztomilý, druzí obviňují autora ze zneuctění Ameriky.
Foto: Vanessa Hicks / Facebook

Praha Vlastenectví versus zdravý rozum se utkaly v diskusi na Facebooku, kde fotografka Vanessa Hicks zveřejnila snímek vojáka Rodneyho Clevengera v uniformě, jak drží svého syna zabaleného do americké vlajky.

Zdánlivě nevinná fotografie se stala velmi rychle středem zájmu. Okomentovaly ji tisíce lidí a kvůli negativním ohlasům se o ni také začala zajímat média. "Když vidím, jak někdo nosí bikiny s vlajkami nebo vlajku jako deku kolem ramen, dala bych mu pohlavek. To mě dokáže opravdu naštvat," zněl jeden z více jak pěti tisíců komentářů.

Vlajka dítě chrání, stejně jako Amerika.
Vlajka dítě chrání, stejně jako Amerika. | Foto: Vanessa Hicks / Facebook

Diskutující, kteří vyjádřili pobouření k pózování na rodinné fotografii s americkou vlajkou, argumentují, že voják nerespektoval vlajku a zneuctil tak Spojené státy.

"Jsem si dobře vědom, co pro nás americká vlajka znamená, a vím, co je znesvěcení vlajky. Jako když na ni demonstranti malují hrozně věci, nebo když se díváte na zprávy a vidíte v jiných zemích, jak naši vlajku pálí," napsal na Facebook jako reakci na vlnu kritiky Rodney. Fotografii obhajuje a tvrdí, že má pro jeho rodinu velkou symboliku.

Jeho žena Samatha je vojenská veteránka on sám je stále aktivním vojákem. Vlajku proto ctí, na což na Facebooku upozorňují i jejich zastánci. Shodují se, že vlajka chránící dítě má symbolizovat Ameriku. "Nejsem si jistý, proč to vyvolalo tolik negativních reakcí. Jsem na tu fotografii hrdý a stojím si za ní," řekl Rodney, který je v současné chvíli na vojenské misi.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy