Vojáci cvičí - cihlou do hlavy, tváře od krve

Vojáci cvičí - cihlou do hlavy, tváře od krve
Foto: Reuters
Reuters Reuters
27. 10. 2009 16:13

Minsk - V bývalém SSSR existovaly elitní jednotky vycvičené pro nejnáročnější operace doma i v zahraničí - takzvané specnaz. O těchto mužích se říkalo, že vydrží vše. Na tuto tradici navazují Bělorusové při přípravě jejich elitních jednotek ministerstva vnitra. Vydržet toho při přípravě a testech musejí - jak je vidět - opravdu hodně.

 

Právě se děje

před 28 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy