Vlci v zoo rozsápali chovatelku, vlezla do výběhu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 6. 2012 8:41
Neštěstí se stalo ve vyhrazeném prostoru pro osm vlků
Foto: Zoo Praha

Stockholm - V největší švédské zoologické zahradě Kolmarden rozsápali v neděli vlci 30letou chovatelku, která vstoupila sama do jejich výběhu. Jak informovala tamější média, nikdo neví, proč na ni šelmy zaútočily.

Neštěstí se stalo ráno ve vyhrazeném prostoru pro osm vlků. Podle ředitele zoo Matse Hoggrena bylo doposud zcela běžné, že se ve výbězích šelem pohybovali pracovníci zahrady i úplně sami.

Že něco není v pořádku, se zjistilo, až když kolegové oběti nebyli s to se s ní spojit vysílačkou.

Obrazem: Vybírali jste největší celebrity českých zoo

Do výběhu pak vstoupili utvořením lidského řetězu, aby tak šelmy odradili od toho, aby se k nim případně přiblížily. Jeden zaměstnanec navíc byl pro jistotu ozbrojen. Ženě však již nebylo pomoci.

Vyšetřování incidentu v zoo vzdálené 140 kilometrů od metropole Stockholmu komplikuje skutečnost, že chybí očitý svědek události.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy