reklama
 
 

Nejlepšími českými restauracemi jsou Alcron a Čestr, rozhodly ve stejný den dvě ankety

2. 12. 2016 10:47
V Praze se ve čtvrtek večer vyhlašovaly dvě gastronomické ankety. Průvodce Restu zvolil jako podnik roku pražský Čestr a vítězem Maurerova výběru Grand Restaurant se stala pražská restaurace Alcron v hotelu Radisson Blu s šéfkuchařem Romanem Paulusem.

Doslova pár kilometrů od sebe se ve čtvrtek večer v Praze vyhlašovaly dvě gastronomické ankety. Vítězem Maurerova výběru Grand Restaurant byla v Míčovně na Pražském hradě zvolena restaurace Alcron a v Břevnovské klášteře zvítězil v anketě průvodce Restu podnik Čestr.

"Ocenění nás moc těší. Přestože budeme Čestr v nadcházejících měsících kvůli rekonstrukci Státní opery zavírat, cena je pro nás motivací do dalších projektů. Tím nejbližším je restaurace zaměřená na české hovězí a vepřové maso. Jakmile to bude možné, vrátí se část týmu zpět a oba podniky budou fungovat souběžně," komentoval ocenění generální manažer Václav Hromas.

Průhonická Babiččina zahrada i díky své prvorepublikové kuchyni zvítězila podle Restu v kategorii TOP Česká. Nejlepší prostředí má podle uživatelů Restu Středověká krčma Dětenice, ve které každý večer čekají na hosty šermíři, kejklíři či tanečnice.

Čelo Maurerová žebříčku ovládly pražské restaurace, které obsadily první tři příčky a v první desítce je jich šest. Loni jich v TOP 10 bylo o jednu méně. Loňský vítěz Spices Restaurant and Bar se propadl na 16. příčku.

Z mimopražských restaurací úspěch v první desítce zopakovala jen zámecká restaurace Piano Nobile ze Chateau Mcely, letos je čtvrtá. Ostatní se propadly na zadní pozice, loni druhý děčínský Kristin Hrádek letos v žebříčku není. V první desítce ještě jsou brněnská restaurace Pavillon, karlovarská Promenáda a táborská restaurace Goldie v hotelu Nautilus.

Žebříček prvních deseti restaurací z Maurerova výběru Grand Restaurant:

Pořadí Restaurace Město
1. Radisson Blu Alcron hotel, Alcron Praha
2. Terasa u Zlaté studně Praha
3. Bellevue Praha
4. Chateau Mcely, Piano Nobile Mcely
5. Aria Hotel, CODA Restaurant Praha
6. Pavillon Brno
7. Promenáda Karlovy Vary
8. La Degustation Bohême Bourgeoise Praha
9. InterContinental hotel, Zlatá Praha Praha
10. Nautilus hotel, Goldie Tábor

autor: ČTK | 2. 12. 2016 10:47

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama