Nejlepšími českými restauracemi jsou Alcron a Čestr, rozhodly ve stejný den dvě ankety

ČTK ČTK
2. 12. 2016 10:47
V Praze se ve čtvrtek večer vyhlašovaly dvě gastronomické ankety. Průvodce Restu zvolil jako podnik roku pražský Čestr a vítězem Maurerova výběru Grand Restaurant se stala pražská restaurace Alcron v hotelu Radisson Blu s šéfkuchařem Romanem Paulusem.
Restaurace Alcron.
Restaurace Alcron. | Foto: archiv Restaurace Alcron

Doslova pár kilometrů od sebe se ve čtvrtek večer v Praze vyhlašovaly dvě gastronomické ankety. Vítězem Maurerova výběru Grand Restaurant byla v Míčovně na Pražském hradě zvolena restaurace Alcron a v Břevnovské klášteře zvítězil v anketě průvodce Restu podnik Čestr.

"Ocenění nás moc těší. Přestože budeme Čestr v nadcházejících měsících kvůli rekonstrukci Státní opery zavírat, cena je pro nás motivací do dalších projektů. Tím nejbližším je restaurace zaměřená na české hovězí a vepřové maso. Jakmile to bude možné, vrátí se část týmu zpět a oba podniky budou fungovat souběžně," komentoval ocenění generální manažer Václav Hromas.

Průhonická Babiččina zahrada i díky své prvorepublikové kuchyni zvítězila podle Restu v kategorii TOP Česká. Nejlepší prostředí má podle uživatelů Restu Středověká krčma Dětenice, ve které každý večer čekají na hosty šermíři, kejklíři či tanečnice.

Čelo Maurerová žebříčku ovládly pražské restaurace, které obsadily první tři příčky a v první desítce je jich šest. Loni jich v TOP 10 bylo o jednu méně. Loňský vítěz Spices Restaurant and Bar se propadl na 16. příčku.

Z mimopražských restaurací úspěch v první desítce zopakovala jen zámecká restaurace Piano Nobile ze Chateau Mcely, letos je čtvrtá. Ostatní se propadly na zadní pozice, loni druhý děčínský Kristin Hrádek letos v žebříčku není. V první desítce ještě jsou brněnská restaurace Pavillon, karlovarská Promenáda a táborská restaurace Goldie v hotelu Nautilus.

Žebříček prvních deseti restaurací z Maurerova výběru Grand Restaurant:

Pořadí Restaurace Město
1. Radisson Blu Alcron hotel, Alcron Praha
2. Terasa u Zlaté studně Praha
3. Bellevue Praha
4. Chateau Mcely, Piano Nobile Mcely
5. Aria Hotel, CODA Restaurant Praha
6. Pavillon Brno
7. Promenáda Karlovy Vary
8. La Degustation Bohême Bourgeoise Praha
9. InterContinental hotel, Zlatá Praha Praha
10. Nautilus hotel, Goldie Tábor
 

Právě se děje

před 16 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy