Vítejte u Banksyho! Britský pouliční umělec otevřel hotel v Betlémě. Bazén na střeše ale nečekejte

Walled Off hotel se nachází jen několik metrů od masivní stěny oddělující Izrael a Palestinu.
Otevřeli zde hotel navržený britským pouličním umělcem Banksym. Jeho prozaický název Walled Off odkazuje k nedaleké masivní stěně oddělující izraelské a palestinské území.
Cena za designový pokoj začíná na 30 dolarech za noc.
Dechberoucí výhled z okna ani bazén na střeše však nečekejte.
Banksyho záměrem bylo upozornit na politické napětí mezi Izraelem a Palestinou a přilákat mladé Izraelce, aby zjistili, co na té stěně vlastně je.
Foto: ČTK
Magazín ČTK Magazín, ČTK
15. 2. 2017 14:36
Bristolský rodák, který pod pseudonymem Banksy svými streetartovými malůvkami upozorňuje na sociální i politické problémy, otevřel v Betlémě hotel s provokativním interiérem. Jeho cílem je přilákat návštěvníky, aby zjistili, v čem spočívá smysl masivní betonové zdi mezi izraelským a palestinským územím.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy