Virtuální realita jako lék na karanténu. U boje se zombíky a tetrisu se i zapotíte

Ondřej Novotný Ondřej Novotný
6. 2. 2021 22:20
Skutečných výletů za hranice všednosti si v době lockdownu příliš neužijeme. S virtuální realitou se však můžete snadno přenést do úplně jiných světů. Ceny VR brýlí jsou stále příznivější a zajímavých her vychází čím dál více. Otestovali jsme ji a nabízíme vám tipy, co si ve virtuální realitě vyzkoušet.

K přenesení z běžné do virtuální reality potřebujete speciální brýle, které vám umožní se ponořit do zcela jiného prostředí. Brýle se dají rozdělit do několika kategorií: první se propojují s mobilním telefonem, druhé se stolním počítačem či notebookem, třetí s herní konzolí a čtvrté jsou samostatně fungující headsety. 

Foto: archiv vydavetele

Pro filmové fanoušky: Vader Immortal

Kdo z fanoušků Hvězdných válek by si nechtěl zkusit mávat světelným mečem i ve skutečnosti? Virtuální realita k tomu poskytuje ideální prostředí. I proto doporučujeme právě trilogii Vader Immortal, která sice není nejlevnější (za každou ze tří epizod zaplatíte 10 dolarů), ale poskytuje skutečně filmový zážitek, hrátky se světelným mečem a Dartha Vadera k tomu. Před pár měsíci pak vyšla i Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge, která působí rozmáchlejším dojmem, ale ani tato kombinace akce a jednoduchých logických hádanek na mnoho hodin nevydrží. Pro ty, kdo chtějí zažít Star Wars přestřelky na vlastní kůži, je však také dobrou volbou.

 

Právě se děje

Další zprávy