Virtuální realita jako lék na karanténu. U boje se zombíky a tetrisu se i zapotíte

Ondřej Novotný Ondřej Novotný
6. 2. 2021 22:20
Skutečných výletů za hranice všednosti si v době lockdownu příliš neužijeme. S virtuální realitou se však můžete snadno přenést do úplně jiných světů. Ceny VR brýlí jsou stále příznivější a zajímavých her vychází čím dál více. Otestovali jsme ji a nabízíme vám tipy, co si ve virtuální realitě vyzkoušet.

K přenesení z běžné do virtuální reality potřebujete speciální brýle, které vám umožní se ponořit do zcela jiného prostředí. Brýle se dají rozdělit do několika kategorií: první se propojují s mobilním telefonem, druhé se stolním počítačem či notebookem, třetí s herní konzolí a čtvrté jsou samostatně fungující headsety. 

Foto: archiv vydavetele

Pro ty, kterým chybí sport: Eleven: Table Tennis

Se skutečným sportováním to vypadá nyní poněkud bledě, nepočítáme-li tedy běh nebo běžky. A tak každá alternativa přijde vhod. Třeba Eleven: Table Tennis, který je vcelku slušnou náhradou za skutečný ping-pong a můžete ho hrát jak proti solidní umělé inteligenci, nebo živým soupeřům. Fyzikální vlastnosti ve hře fungují velmi dobře, a tak pokud jste zdatnými hráči stolního tenisu v reálu, nejspíš se vám povede převést tyto schopnosti rychle i do virtuálního světa.

 

Právě se děje

Další zprávy