Také vidíte psí hlavu? Rodinu optická iluze vyděsila, lidé na sítích se baví

Video Video
6. 1. 2022 13:35
Nevšední optickou iluzi zažila na konci prosince rodina z brazilského Ria de Janeira. Domnívali se, že na střeše domu vidí ležet hlavu mrtvého psa. Poté co na domnělé zvíře zasyčeli, ale nevěřili svým vlastním očím. Ve skutečnosti se celou dobu dívali na schoulenou kočku, která svým tvarem a zbarvením psí hlavu pouze připomínala. Neobvyklý zážitek rodina zachytila na mobilní telefon.
Je to pes, nebo kočka? | Video: Reuters

Na záběrech je patrné, jak se kočka po zasyčení podrážděně otočí. V tu chvíli skupinka lidí propukne v smích. Skvrny na kočičím hřbetu totiž dokonale napodobovaly psí hlavu.

Autor video nejprve zveřejnil na sociální síti TikTok. Zanedlouho poté se tam záběry staly virálními a pobavily miliony lidí. Brazilská rodina se díky svému zážitku dostala i na stránky světových médií a agentur.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy