Zemřel "pravý" Super Mario. Muž, po kterém Nintendo pojmenovalo slavnou herní postavu

Magazín Magazín
2. 11. 2018 15:40
Ve věku 84 let zemřel Mario Segale, muž, podle kterého Nintendo pojmenovalo slavnou videoherní postavu ze hry Super Mario. Segale byl úspěšný stavební investor, který v 80. letech pronajal sklad americké pobočce japonské firmy Nintendo. Ta se na základě toho rozhodla po americkém byznysmenovi pojmenovat dnes již kultovní postavičku instalatéra Maria. Super Mariovi se původně říkalo Jumpman, první díl vyšel již v roce 1985 na osmibitovou herní konzoli NES. Série se prodalo 310 milionů kopií, stala nejprodávanější herní značkou na světě. Nemalou měrou tomu přispěl i loňský díl Super Mario Odyssey s 11 miliony prodanými kusy.
Foto: JohnnyRRusso - Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0) / Nintendo / koláž Aktuálně.cz

Test herní konzole Nintendo Switch

Nová konzole od Nintenda má slabší výkon než konkurence, ale můžete si ji vzít všude s sebou. Místo hardwaru láká na unikátní hry a různá ovládání. | Video: Otakar Schön
 

Právě se děje

před 58 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy