Zemřel "pravý" Super Mario. Muž, po kterém Nintendo pojmenovalo slavnou herní postavu

Magazín Magazín
2. 11. 2018 15:40
Ve věku 84 let zemřel Mario Segale, muž, podle kterého Nintendo pojmenovalo slavnou videoherní postavu ze hry Super Mario. Segale byl úspěšný stavební investor, který v 80. letech pronajal sklad americké pobočce japonské firmy Nintendo. Ta se na základě toho rozhodla po americkém byznysmenovi pojmenovat dnes již kultovní postavičku instalatéra Maria. Super Mariovi se původně říkalo Jumpman, první díl vyšel již v roce 1985 na osmibitovou herní konzoli NES. Série se prodalo 310 milionů kopií, stala nejprodávanější herní značkou na světě. Nemalou měrou tomu přispěl i loňský díl Super Mario Odyssey s 11 miliony prodanými kusy.
Foto: JohnnyRRusso - Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0) / Nintendo / koláž Aktuálně.cz

Test herní konzole Nintendo Switch

Nová konzole od Nintenda má slabší výkon než konkurence, ale můžete si ji vzít všude s sebou. Místo hardwaru láká na unikátní hry a různá ovládání. | Video: Otakar Schön
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy