Tvůrcům Arma 3 se během covidu daří, navýšili zisk na 608 milionů korun

ČTK Magazín ČTK, Magazín
22. 3. 2021 14:43
Největší české herní studio Bohemia Interactive loni zvýšilo zisk o 43 procent na 608 milionů korun. Tržby stouply o desetinu na 1,1 miliardy Kč. Prodeji vévodily zejména tituly Arma 3 a DayZ.
Arma 3
Arma 3 | Foto: Bohemia Interactive

Navzdory tomu, že od vydání Arma 3 uběhlo již sedm let, hra je pro fanoušky stále zajímavá díky stálé podpoře vývojářů a komunit a dodatečným obsahovým balíčkům. Kvarteto současných herních titulů od Bohemia Interactive doplňují free-to-play konzolová exkluzivita Vigor a kreativní platforma Ylands určená zejména pro mladší.

"Celosvětové prodeje her loni pozitivně ovlivnila epidemie covid, nicméně silný rok 2020 jsme očekávali už před jejím propuknutím. V rámci dlouhodobé strategie jsme vloni počítali s rozšiřováním našich herních titulů na konzole a mobilní platformy a s tím spojeným přílivem nových hráčů," uvedl finanční ředitel Slavomír Pavlíček. Podle dřívějších informací firma loni prodala 5,7 milionu kopií her.

Letos firma očekává mírně lepší výsledky než loni. Hodlá dále posilovat na konzolách, ale rozvíjet se chce i geograficky. To byl také jeden z důvodů, proč se minulý měsíc spojila se strategickým partnerem Tencent z Číny.

Bohemia Interactive je největší herní studio v ČR, založené bylo v roce 1999. Jeho portfolio tvoří série vojenských simulací Arma pro PC, on-line survival DayZ pro PC a konzole, kreativní platforma Ylands pro PC a mobilní zařízení a free to play akce Vigor pro Xbox One, Playstation a Nintendo Switch.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy