Sony i Nintendo mají díky hrám a konzolím rekordní zisky

ČTK Magazín ČTK, Magazín
31. 7. 2018 23:45
Zisk Nintenda díky hrám pro konzoli Switch prudce vzrostl, zvýšení poptávky po herní konzoli PlayStation 4 pak přinesl rekordní první čtvrtletí i společnosti Sony.
Nová konzole od Nintenda funguje jako herní tablet i klasické televizní zařízení
Nová konzole od Nintenda funguje jako herní tablet i klasické televizní zařízení | Foto: Nintendo

Japonský výrobce konzolí a her Nintendo v prvním finančním čtvrtletí zvýšil provozní zisk o 88 procent na 30,5 miliardy jenů (šest miliard Kč). Firma těžila z prudkého nárůstu prodeje her pro konzoli Nintendo Switch.

Provozní zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 22 miliard jenů. Firma ve čtvrtletí prodala 1,88 milionu konzolí Switch, což je méně, než se předpokládalo. Prodej her pro tuto konzoli se však více než zdvojnásobil. Celkové tržby vzrostly o devět procent na 168,2 miliardy jenů (32,9 miliardy Kč).

Rekord pro Sony

Provozní zisk japonské firmě Sony v období od dubna do června vzrostl téměř o čtvrtinu na rekordních 195 miliard jenů (38,1 miliardy Kč) a dalece překonal odhad analytiků agentury Reuters. Firma zároveň zlepšila výhled na celý rok.

Analytici v průměru očekávali, že zisk naopak o osm procent klesne. Čistý zisk se pak podle dnešního sdělení podniku meziročně dokonce téměř ztrojnásobil a dosáhl 226 miliard jenů.

Výrazně lépe se dařilo prodeji herních konzolí a hudby. Silně naopak zaostal odbyt mobilních telefonů.

 

Právě se děje

Další zprávy