Rodiny obětí střelby na videoherním turnaji dostanou odškodné milion dolarů

Magazín Magazín
30. 8. 2018 12:47
Vydavatel videoherní série Madden založil sbírku pro rodiny obětí tragické střelby na videoherním turnaji v americkém Jacksonville.
Madden 18
Madden 18 | Foto: EA Sports

Společnost Electronic Arts, která vydává herní sérii amerického fotbalu Madden, se rozhodla věnovat milion dolarů rodinám obětí nedělní střelby v Jacksonville na Floridě. Pomoc je určená i dalším 11 zraněným, které útočník postřelil.

Electronic Arts zároveň uspořádala na 6. září živý přenos, který má "sjednotit hráčskou komunitu". Společnost se zároveň v reakci na střelbu na Floridě rozhodla zrušit tři zbývající kvalifikační kola v Maddenu, aby přezkoumala bezpečnostní opatření na svých akcích.

Po tomto kroku volají i zástupci jednotlivých týmů, které se eSportovních klání účastní. "Je na čase se zastavit a zamyslet se nad tím, jak posílit naši bezpečnost," řekl CNN Jason Lake, zakladatel a ředitel profesionálního týmu CompLexity Gaming, který měl na floridském turnaji svého hráče.

Oběťmi nedělního incidentu jsou podle amerických médií 21letý Eli Clayton z Kalifornie a 27letý Taylor Robertson ze Západní Virginie, oba dobře známí hráči videoher s tematikou amerického fotbalu.

Incident se stal v místním nákupním a zábavním centru, které bylo dějištěm soutěže v on-line hraní amerického fotbalu. Williams potvrdil, že střelec David Katz byl v Jacksonville, zhruba 1000 kilometrů od domova, kvůli turnaji Madden NFL 19. Podle pořadatelské společnosti EA Sports je David Katz vítězem mistrovství z minulého roku.

Podle výpovědí některých svědků Katze rozlítilo, že letošní turnaj nevyhrál, a proto sáhl po zbrani. Vítěz klání v Jacksonville měl možnost postoupit do finále v Las Vegas a soutěžit o 165 000 dolarů (3,7 milionu korun).

Série Madden je pro Electronic Arts velkým zdrojem peněz. Videoherní franšíza společnosti za 30 let přinesla podle CNN příjmy ve výši čtyř miliard dolarů a po celém světě se jí prodalo přes 130 milionů kusů.

Video: Záběry z živého vysílání zachytily střelbu na turnaji na Floridě

Záběry z živého vysílání zachytily střelbu na floridském turnaji | Video: Associated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy