Polda 2 se vrací, policista Pankrác dostane "plastiku" a nový příběh

Magazín Magazín
6. 9. 2022 11:42
Druhý díl slavné videoherní série Polda se po více než 20 letech dočká nového vydání. Vývojáři vybírají na internetu peníze a chtějí vylepšit grafiku i animace.
Polda 2 remaster
Polda 2 remaster | Foto: Zima Software

"Náš cíl je samozřejmě vybrat peníze na předělání celého Poldy 2 do moderního grafického hávu," vysvětluje záměr producent a programátor Petr Svoboda. "Je potřeba překreslit každé jednotlivé pozadí a všechny animace v podstatě udělat znovu," dodává s tím, že potřebují vybrat aspoň 600 tisíc korun. Spustili proto kampaň na HitHitu, v době vydání článku jsou již za polovinou požadovaných peněz. 

Příběh i dabing Poldy 2 remástr zůstávají stejné, postavy tehdy namluvili známí herci jako Luděk Sobota, Petr Nárožný, Jiří Lábus, Vlastimil Bedrna nebo Valérie Zawadská.

Pokud tvůrci vyberou 750 tisíc, přidají do hry nový příběh. "Půjde v podstatě o krátkou adventurku o velikosti zhruba pět až sedm pozadí. Události tohoto intermezza budou přímo navazovat tam, kde původní Polda 2 skončil, tedy v balonu, který odlétá z Barbielandu, a končit bude přesně tam, kde začíná Polda 3, tedy v kanceláři soukromého detektiva Pankráce," vysvětlují. 

Za chystaným remasterem stojí programátor a producent Petr Svoboda, který vedl i vývoj posledního, sedmého dílu. Ten vyšel letos v dubnu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy