Maskovaná Lara, post-apokalyptické Rusko i návrat The Settlers. To nejdůležitější z Gamescomu

Magazín Magazín
27. 8. 2018 16:38
O víkendu v Kolíně nad Rýnem skončil druhý největší veletrh počítačových her na světě. Vývojáři a vydavatelé z celého světa se pochlubili svými připravovanými hrami a připravili si několik překvapení. V našem přehledu se dozvíte ty nejzajímavější a nejzásadnější zprávy z celého Gamescomu, včetně návratu strategie The Settlers, post-apokalyptické akce Metro Exodus, drsného Divokého západu v Desperados III nebo samurajské akce Sekiro: Shadows Die Twice od tvůrců Dark Souls.
The Settlers
The Settlers | Foto: Ubisoft

Návrat strategie The Settlers

Už osm let čekají fanoušci osadníků na nový díl z kdysi populární série The Settlers. Na podzim příštího roku se dočkají. Ubisoft ve čtvrtém největším městě v Německu oznámil v pořadí osmý díl pro počítače. Nejedná se o pokračování, nýbrž o restart celé značky. Nová strategie The Settlers využije herní mechanismy předchozích dílů a obohatí je o nové funkce, propracovanou grafiku, kooperaci a on-line multiplayer.

Před příchodem nového dílu mohou hráči zavzpomínat na historii, protože 15. listopadu vyjde Settlers: History Collection. Kolekce obsáhne všech sedm dílů The Settlers, které jsou upravené pro moderní počítače.

 

Právě se děje

před 44 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy