Maskovaná Lara, post-apokalyptické Rusko i návrat The Settlers. To nejdůležitější z Gamescomu

Magazín Magazín
27. 8. 2018 16:38
O víkendu v Kolíně nad Rýnem skončil druhý největší veletrh počítačových her na světě. Vývojáři a vydavatelé z celého světa se pochlubili svými připravovanými hrami a připravili si několik překvapení. V našem přehledu se dozvíte ty nejzajímavější a nejzásadnější zprávy z celého Gamescomu, včetně návratu strategie The Settlers, post-apokalyptické akce Metro Exodus, drsného Divokého západu v Desperados III nebo samurajské akce Sekiro: Shadows Die Twice od tvůrců Dark Souls.
The Settlers
The Settlers | Foto: Ubisoft

Návrat strategie The Settlers

Už osm let čekají fanoušci osadníků na nový díl z kdysi populární série The Settlers. Na podzim příštího roku se dočkají. Ubisoft ve čtvrtém největším městě v Německu oznámil v pořadí osmý díl pro počítače. Nejedná se o pokračování, nýbrž o restart celé značky. Nová strategie The Settlers využije herní mechanismy předchozích dílů a obohatí je o nové funkce, propracovanou grafiku, kooperaci a on-line multiplayer.

Před příchodem nového dílu mohou hráči zavzpomínat na historii, protože 15. listopadu vyjde Settlers: History Collection. Kolekce obsáhne všech sedm dílů The Settlers, které jsou upravené pro moderní počítače.

 

Právě se děje

před 59 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy