Maskovaná Lara, post-apokalyptické Rusko i návrat The Settlers. To nejdůležitější z Gamescomu

Magazín Magazín
27. 8. 2018 16:38
O víkendu v Kolíně nad Rýnem skončil druhý největší veletrh počítačových her na světě. Vývojáři a vydavatelé z celého světa se pochlubili svými připravovanými hrami a připravili si několik překvapení. V našem přehledu se dozvíte ty nejzajímavější a nejzásadnější zprávy z celého Gamescomu, včetně návratu strategie The Settlers, post-apokalyptické akce Metro Exodus, drsného Divokého západu v Desperados III nebo samurajské akce Sekiro: Shadows Die Twice od tvůrců Dark Souls.
The Settlers
The Settlers | Foto: Ubisoft

Návrat strategie The Settlers

Už osm let čekají fanoušci osadníků na nový díl z kdysi populární série The Settlers. Na podzim příštího roku se dočkají. Ubisoft ve čtvrtém největším městě v Německu oznámil v pořadí osmý díl pro počítače. Nejedná se o pokračování, nýbrž o restart celé značky. Nová strategie The Settlers využije herní mechanismy předchozích dílů a obohatí je o nové funkce, propracovanou grafiku, kooperaci a on-line multiplayer.

Před příchodem nového dílu mohou hráči zavzpomínat na historii, protože 15. listopadu vyjde Settlers: History Collection. Kolekce obsáhne všech sedm dílů The Settlers, které jsou upravené pro moderní počítače.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy