Maskovaná Lara, post-apokalyptické Rusko i návrat The Settlers. To nejdůležitější z Gamescomu

Magazín Magazín
27. 8. 2018 16:38
O víkendu v Kolíně nad Rýnem skončil druhý největší veletrh počítačových her na světě. Vývojáři a vydavatelé z celého světa se pochlubili svými připravovanými hrami a připravili si několik překvapení. V našem přehledu se dozvíte ty nejzajímavější a nejzásadnější zprávy z celého Gamescomu, včetně návratu strategie The Settlers, post-apokalyptické akce Metro Exodus, drsného Divokého západu v Desperados III nebo samurajské akce Sekiro: Shadows Die Twice od tvůrců Dark Souls.
The Settlers
The Settlers | Foto: Ubisoft

Návrat strategie The Settlers

Už osm let čekají fanoušci osadníků na nový díl z kdysi populární série The Settlers. Na podzim příštího roku se dočkají. Ubisoft ve čtvrtém největším městě v Německu oznámil v pořadí osmý díl pro počítače. Nejedná se o pokračování, nýbrž o restart celé značky. Nová strategie The Settlers využije herní mechanismy předchozích dílů a obohatí je o nové funkce, propracovanou grafiku, kooperaci a on-line multiplayer.

Před příchodem nového dílu mohou hráči zavzpomínat na historii, protože 15. listopadu vyjde Settlers: History Collection. Kolekce obsáhne všech sedm dílů The Settlers, které jsou upravené pro moderní počítače.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy