Nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986 se vydražila za 14 milionů

ČTK Magazín ČTK, Magazín
6. 4. 2021 15:05
Nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986 od japonské společnosti Nintendo se v Dallasu vydražila za 660 tisíc dolarů (14,6 milionu Kč).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Aukční síň Heritage Auctions uvedla, že videohra byla původně zakoupena jako vánoční dárek. Až do letošního roku ale ležela v originálním, nepoškozeném balení v zásuvce.

"Vzhledem k tomu, že tato videohra a jí podobné kusy se vyráběly velmi krátce, najít další kopii ze stejné výrobní série za podobných podmínek by se rovnalo hledání kapky vody v oceánu," uvedla za aukční síň odbornice na videohry Valarie McLeckieová.

Společnost Heritage Auctions tvrdí, že se jedná o nejzachovalejší exemplář, který byl odborně schválen k aukci. Jeho konečná cena několikanásobně převýšila sumu 114 tisíc dolarů, za niž aukční síň vydražila loni v létě jinou neotevřenou videohru z roku 1987.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy