Nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986 se vydražila za 14 milionů

ČTK Magazín ČTK, Magazín
6. 4. 2021 15:05
Nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986 od japonské společnosti Nintendo se v Dallasu vydražila za 660 tisíc dolarů (14,6 milionu Kč).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Aukční síň Heritage Auctions uvedla, že videohra byla původně zakoupena jako vánoční dárek. Až do letošního roku ale ležela v originálním, nepoškozeném balení v zásuvce.

"Vzhledem k tomu, že tato videohra a jí podobné kusy se vyráběly velmi krátce, najít další kopii ze stejné výrobní série za podobných podmínek by se rovnalo hledání kapky vody v oceánu," uvedla za aukční síň odbornice na videohry Valarie McLeckieová.

Společnost Heritage Auctions tvrdí, že se jedná o nejzachovalejší exemplář, který byl odborně schválen k aukci. Jeho konečná cena několikanásobně převýšila sumu 114 tisíc dolarů, za niž aukční síň vydražila loni v létě jinou neotevřenou videohru z roku 1987.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy