Nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986 se vydražila za 14 milionů

ČTK Magazín ČTK, Magazín
6. 4. 2021 15:05
Nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986 od japonské společnosti Nintendo se v Dallasu vydražila za 660 tisíc dolarů (14,6 milionu Kč).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Aukční síň Heritage Auctions uvedla, že videohra byla původně zakoupena jako vánoční dárek. Až do letošního roku ale ležela v originálním, nepoškozeném balení v zásuvce.

"Vzhledem k tomu, že tato videohra a jí podobné kusy se vyráběly velmi krátce, najít další kopii ze stejné výrobní série za podobných podmínek by se rovnalo hledání kapky vody v oceánu," uvedla za aukční síň odbornice na videohry Valarie McLeckieová.

Společnost Heritage Auctions tvrdí, že se jedná o nejzachovalejší exemplář, který byl odborně schválen k aukci. Jeho konečná cena několikanásobně převýšila sumu 114 tisíc dolarů, za niž aukční síň vydražila loni v létě jinou neotevřenou videohru z roku 1987.

 

Právě se děje

před 40 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy