"Moje sestra žije i po smrti ve videohře." Jak virtuální realita pomáhá se zármutkem

Magazín Magazín
3. 11. 2020 11:00
Kylie zemřela před pěti roky na rakovinu, její sestra je s ní díky videohře Animal Crossing v kontaktu dodnes. Stará se o městečko, které Kylie postavila, a nachází v něm řadu odkazů na její reálný život. „Je to jeden z mála způsobů, jak s ní můžu zůstat ve spojení. Pomáhá mi to vyrovnat se s její ztrátou,“ říká.
Videohra Animal Crossing (ilustrační foto)
Videohra Animal Crossing (ilustrační foto) | Foto: Nintendo

Meredith Myersová pracuje v americké Georgii jako učitelka. Před pěti roky jí zemřela na rakovinu sestra Kylie, která ale "žije" dál ve videohře Animal Crossing, píše web BBC. "Když byla Kylie nemocná, trávila hodně času v nemocnici. Často se tam nudila a někdo hodný jí věnoval herní konzoli Nintendo DS, aby jí to tam uteklo. Dost ji pohltily hry The Legend of Zelda a Animal Crossing," vzpomíná Meredith.

Když pak po pohřbu procházela sestřiny věci, objevila v nich i herní konzoli Nintendo DS. Napadlo ji na chvíli si zahrát jednu z oblíbených her Kylie, protože sama jako dítě strávila s videohrami spoustu času.

Podívala se proto, jak vypadá její městečko ve hře Animal Crossing. "Tahle virtuální realita byla vlastně jediná možnost, jak s ní být aspoň nějak v kontaktu. V reálném světě už jsem se o ni postarat nemohla, tak jsem se rozhodla dál pečovat aspoň o ten její virtuální," říká.

Kylie celý život milovala žlutou barvu. Nebyla proto náhoda, že se zrovna tato barva často objevovala i v samotné hře - například střecha jejího domova nebo květiny ve městě byly žluté. "Zkrátka jsem ji cítila z každého detailu," dodává Meredith.

Sestra během hraní objevila i zprávu od Kylie, kterou zanechala své herní postavě, kočce Lolly. "Promiň, že ti plním schránku dopisy, ale chtěla jsem ti jen říct, že zbožňuju kočky. Doufám, že budeme kamarádky. S láskou Kylie." Meredith tato zpráva dojala. Pozorovat, jak její sestra navázala přátelství s virtuální kočkou, pro ni znamenalo, že má aspoň její malý kousek na chvíli u sebe.

Meredith považuje virtuální městečko své sestry v Animal Crossing za způsob, jak se vyrovnat se ztrátou milované Kylie, a také trochu zapomenout na tíživost reálného světa.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 6 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy