"Moje sestra žije i po smrti ve videohře." Jak virtuální realita pomáhá se zármutkem

Magazín Magazín
3. 11. 2020 11:00
Kylie zemřela před pěti roky na rakovinu, její sestra je s ní díky videohře Animal Crossing v kontaktu dodnes. Stará se o městečko, které Kylie postavila, a nachází v něm řadu odkazů na její reálný život. „Je to jeden z mála způsobů, jak s ní můžu zůstat ve spojení. Pomáhá mi to vyrovnat se s její ztrátou,“ říká.
Videohra Animal Crossing (ilustrační foto)
Videohra Animal Crossing (ilustrační foto) | Foto: Nintendo

Meredith Myersová pracuje v americké Georgii jako učitelka. Před pěti roky jí zemřela na rakovinu sestra Kylie, která ale "žije" dál ve videohře Animal Crossing, píše web BBC. "Když byla Kylie nemocná, trávila hodně času v nemocnici. Často se tam nudila a někdo hodný jí věnoval herní konzoli Nintendo DS, aby jí to tam uteklo. Dost ji pohltily hry The Legend of Zelda a Animal Crossing," vzpomíná Meredith.

Když pak po pohřbu procházela sestřiny věci, objevila v nich i herní konzoli Nintendo DS. Napadlo ji na chvíli si zahrát jednu z oblíbených her Kylie, protože sama jako dítě strávila s videohrami spoustu času.

Podívala se proto, jak vypadá její městečko ve hře Animal Crossing. "Tahle virtuální realita byla vlastně jediná možnost, jak s ní být aspoň nějak v kontaktu. V reálném světě už jsem se o ni postarat nemohla, tak jsem se rozhodla dál pečovat aspoň o ten její virtuální," říká.

Kylie celý život milovala žlutou barvu. Nebyla proto náhoda, že se zrovna tato barva často objevovala i v samotné hře - například střecha jejího domova nebo květiny ve městě byly žluté. "Zkrátka jsem ji cítila z každého detailu," dodává Meredith.

Sestra během hraní objevila i zprávu od Kylie, kterou zanechala své herní postavě, kočce Lolly. "Promiň, že ti plním schránku dopisy, ale chtěla jsem ti jen říct, že zbožňuju kočky. Doufám, že budeme kamarádky. S láskou Kylie." Meredith tato zpráva dojala. Pozorovat, jak její sestra navázala přátelství s virtuální kočkou, pro ni znamenalo, že má aspoň její malý kousek na chvíli u sebe.

Meredith považuje virtuální městečko své sestry v Animal Crossing za způsob, jak se vyrovnat se ztrátou milované Kylie, a také trochu zapomenout na tíživost reálného světa.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Sněmovna zřejmě zachová 14 volebních krajů, jeden chce jen ANO

Sněmovna pravděpodobně zachová 14 volebních krajů při volbách do horní komory. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem prosazuje v podstatě jen vládní hnutí ANO. Opoziční SPD od toho v zájmu dohody ustoupila, oznámil ve čtvrtek předseda poslanců tohoto hnutí Radim Fiala. Podle předsedy poslanců ČSSD Jana Chvojky nemá smysl se jedním volebním obvodem zabývat kvůli odmítavému postoji Senátu, bez jehož souhlasu nelze změnu volebních pravidel přijmout.

ANO podle předsedy sněmovny Radka Vondráčka pokládá jeden volební obvod za nejspravedlivější, ale přiznal, že je v tom vládní hnutí osamoceno. S jedním obvodem počítá jedna ze dvou variant vládní volební novely, kterou by ANO chtělo projednat souběžně s rozjednanou konkurenční předlohou KDU-ČSL. Pro výslednou úpravu volebních pravidel chce použít vládní předlohu, jejíž projednávání má sněmovna zahájit příští úterý.

Parlament musí ve volebním zákoně nahradit především způsob přepočtu voličských hlasů na poslanecké mandáty, neboť předchozí model zrušil Ústavní soud jako nespravedlivý. KSČM by podle svého předsedy Vojtěcha Filipa chtěla obnovení volebního modelu, který platil do konce 90. let, aby mohly obsazení poslaneckých mandátů více ovlivnit kandidující strany.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Devětadevadesátiletý princ Philip podstoupil neupřesněnou srdeční proceduru. Proběhla úspěšně

Britský princ Philip podstoupil úspěšnou srdeční proceduru, oznámil Buckinghamský palác, aniž by uvedl podrobnosti. V nemocnici zůstane 99letý manžel Alžběty II. ještě několik dní. Philip byl hospitalizován 16. února poté, co se mu udělalo nevolno. Byl léčen kvůli neupřesněné infekcí, která však nesouvisí s covidem-19. V pondělí byl převezen z jedné nemocnice do druhé v centrálním Londýně kvůli testům srdce a pokračování v léčbě infekce.

"Vévoda z Edinburghu včera (ve středu) podstoupil v nemocnici sv. Bartoloměje úspěšnou proceduru kvůli předchozím srdečním problémům," uvedl palác.

"Jeho královská výsost zůstane několik dní v nemocnici na léčení, kvůli odpočinku a zotavení," sdělil rovněž Buckinghamský palác v prohlášení.

Čtyřiadevadesátiletá královna Alžběta II. mezitím zůstává na hradě Windsor západně od Londýna. Ona i její manžel už byli očkováni proti covidu-19.

Princ Philip v posledních deseti letech několikrát vyhledal nemocniční péči, protože se mu vracela infekce močového měchýře. O Vánocích 2011 podstoupil operaci kvůli zablokované srdeční tepně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala na 7,3 procenta

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu zůstala na prosincové hodnotě 7,3 procenta. Beze změny byl poměr lidí bez práce i v zemích platících eurem, kde jich v prvním měsíci letošního roku bylo 8,1 procenta. Oznámil to ve čtvrtek statistický úřad Eurostat. Česká republika přišla o pozici země s nejnižší nezaměstnaností, v EU ji předstihlo Polsko.

O rok dříve byly statistiky nezaměstnanosti příznivější než v době, kdy na ekonomiku doléhají omezení spojená s šířením koronaviru. Loni v lednu bylo v celé unii bez práce 6,6 procenta lidí, v zemích eurozóně pak 7,4 procenta.

Eurostat uvedl, že v celém evropském bloku bylo v lednu bez práce 15,66 milionu lidí. Ve srovnání s prosincem jich přibylo zhruba 29.000. V eurozóně počet nezaměstnaných podle úřadu proti prosinci vzrostl o 8000 na 13,28 milionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy