Floexovu hudbu z počítačové hry Machinarium představí i robotický bubeník

ČTK ČTK
16. 10. 2019 16:21
Tomáš Dvořák tvořící pod uměleckým jménem Floex pokřtí 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis album Machinarium Remixed s hudbou z oblíbené počítačové hry Machinarium. Floex poprvé ve své kariéře v rámci křtu zahraje skladby, které ho jako soundtracky k úspěšným hrám proslavily za hranicemi Česka. Doprovázet ho bude Sára Vondrášková a robotický bubeník Josef z Machinaria.
Foto: Amanita Design

"Album Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe u příležitosti 10. výročí vydání oblíbené počítačové hry Machinarium vdechli nový život Orbital, 65daysofstatic, Jim Guthrie či C418, se stal ceněnou sběratelskou raritou. Ke dni jeho vydání je již téměř celý náklad vinylu vyprodán, brzy bude k dispozici pouze v digitální podobě," uvedl za pořadatele Zdeněk Neusar.

Floex
Floex | Foto: Michal Pajdiak

Vývoj robotického bubeníka Josefa je výsledkem spolupráce Dominika Jančíka, bubeníka Jakuba Tenglera a Adolfa Lachmana, který se na něm stejně jako na Machinariu podílí výtvarně. Jde o koncept, kdy bicí ovládají mechanické prvky.

"Původně měl na bicí hrát Jakub Tengler, řešili jsme ale kolizi termínů s jeho kapelou Noisy Pots. Napadlo mě nahradit Kubu robotem, jenž se víceméně stane Kubovým avatarem. Jakub do robota nahraje svou vlastní hru na bicí, kterou Josef zreplikuje. Nepůjde však pouze o Josefa, ale o celý systém motory ovládaných mechanických prvků, které zahrají na skutečné akustické bicí," řekl Floex.

Pilotní singl alba Machinarium Remixed s názvem The Glasshouse with Butterfly v tanečním aranžmá od britské elektronické dvojice Orbital vyšel letos v září. Svými remixy na desku přispěli německý hudebník C418 či britská experimentální post-rocková formace 65daysofstatic.

Dále album obsahuje remixy od kanadského autora Jima Guthrieho, japonského grafika a hudebníka Baiyona a britského skladatele Eda Critchleye, který zkomponoval hudbu ke hře Lumino City. Desku uzavírá domácí duo DVA, jež složilo hudbu pro hry Chuchel a Botanicula.

Album Machinarium Remixed vychází ve spolupráci s Minority Records digitálně a v limitované edici 700 kusů na jantarovém 180 gramovém vinylu, z něhož zbývá posledních pár desítek kusů do vyprodání. Křest se uskuteční 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Předtím Floex 16. listopadu zahraje v Táboře, 19. listopadu zavítá do Českých Budějovic a následně se stejným programem vystoupí 9. prosince v Brně.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy