Fallout se vrací. Nukleární toulky zdecimovanou Amerikou budí mezi hráči pochybnosti

Magazín Magazín
29. 10. 2018 10:07
Kultovní herní série Fallout se 14. listopadu rozroste o další díl. Na PC, PlayStation 4 a Xbox One vychází Fallout 76, který se zaměří především na online multiplayer. Herní mapa, jejíž předlohou se stala Západní Virginie, je podle vývojářů čtyřikrát větší než v případě Falloutu 4. V postnukleární Americe se můžete pohybovat buď sami, nebo za doprovodu až tří spoluhráčů. Právě zaměření na hru více hráčů se stalo terčem kritiky ze strany fanoušků série, kteří začali sepisovat i petici. Studio v pondělí vydalo hraný trailer a zve hráče do betaverze hry, kterou získají všichni, kteří si ji před vydáním předobjednají.
Fallout 76 – Official Live Action Trailer | Video: Bethesda
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hrad chce v čele antimonopolního úřadu náměstka vnitra Mlsnu

Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by se měl stát náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, píšou Lidové noviny (LN). Podle nich prosazuje Mlsnu do čela antimonopolního úřadu Hrad a shoda na něm je i mezi představiteli vládní koalice. Současný šéf ÚOHS Petr Rafaj v poslední době čelí kritice například kvůli tomu, jak jeho úřad postupoval v tendru na nový mýtný systém. K Rafajovu odvolání už prezidenta vyzvali premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Prezident se k jejich argumentům nevyjádřil.

Podle LN prosazuje někdejšího předsedu Legislativní rady vlády Mlsnu do čela antimonopolního úřadu prezident. "Chce ho tam Hrad. Je na něm shoda mezi představiteli koalice," řekl deníku nejmenovaný důvěryhodný zdroj. Že je jednačtyřicetiletý Mlsna jen krůček od postu ÚOHS, potvrdil LN i člen vlády, který si nepřál být jmenován. Reakci premiéra Babiše ani ministra vnitra Hamáčka se deníku nepodařilo získat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy