Death Stranding ukazuje temnou budoucnost, lidstvo zachraňuje herec z Živých mrtvých

Foto: Sony Interactive Entertainment
Magazín Magazín
30. 5. 2019 10:12
Japonský herní vývojář Hideo Kodžima poodhalil, jak bude vypadat jeho připravovaný projekt Death Stranding, o kterém mluví jako o zcela novém typu akční zábavy. Ve hře se objeví řada známých herců včetně Madse Mikkelsena či Normana Reeduse. Death Stranding vyjde 8. listopadu na PlayStation 4 s českými titulky.

Pětapadesátiletý Hideo Kodžima je mistr v náznacích. Z Death Stranding zatím ukázal desítky minut, ale hráči stále nemají jasnou představu, o čem titul bude.

V zatím posledním traileru, který zveřejnil ve středu, naznačil příběh z blízké budoucnosti, kdy Zemí otřásly výbuchy a lidé žijí v izolovaných místech za obrovskými stěnami. Pár odvážlivců putuje zpustošenou krajinou a snaží se zachránit lidstvo. Jedním z nich je i Sam "Porter" Bridges, kterého ztvárnil Norman Reedus, známý ze seriálu Živí mrtví.

"Cílem hráče je znovu spojit izolovaná města a roztříštěnou společnost. V roli Sama Portera Bridgese se budete snažit překlenout rozdíly ve společnosti a vytvářet spojení s ostatními hráči z celého světa," popsal Hideo Kodžima chystané on-line prvky.

Hráči si tak budou vzájemně pomáhat, mohou si posílat zásoby nebo sdílet bezpečná místa. Přímo ve hře se ale vzájemně nepotkají.

V roli záporáka se objeví dánský herec Mads Mikkelsen a i další jména herců ve vedlejších rolích (Lindsay Wagnerová, Léa Seydouxová či režisér Guillermo del Toro) ukazují na ambice japonského vývojáře.

Podívejte se na novou ukázku ze hry Death Stranding:

Death Stranding - trailer | Video: Kojima Production / Sony
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy