Death Stranding ukazuje temnou budoucnost, lidstvo zachraňuje herec z Živých mrtvých

Death Stranding ukazuje temnou budoucnost, lidstvo zachraňuje herec z Živých mrtvých
Death Stranding
Death Stranding
Death Stranding
Death Stranding
Foto: Sony Interactive Entertainment
Magazín Magazín
30. 5. 2019 10:12
Japonský herní vývojář Hideo Kodžima poodhalil, jak bude vypadat jeho připravovaný projekt Death Stranding, o kterém mluví jako o zcela novém typu akční zábavy. Ve hře se objeví řada známých herců včetně Madse Mikkelsena či Normana Reeduse. Death Stranding vyjde 8. listopadu na PlayStation 4 s českými titulky.

Pětapadesátiletý Hideo Kodžima je mistr v náznacích. Z Death Stranding zatím ukázal desítky minut, ale hráči stále nemají jasnou představu, o čem titul bude.

V zatím posledním traileru, který zveřejnil ve středu, naznačil příběh z blízké budoucnosti, kdy Zemí otřásly výbuchy a lidé žijí v izolovaných místech za obrovskými stěnami. Pár odvážlivců putuje zpustošenou krajinou a snaží se zachránit lidstvo. Jedním z nich je i Sam "Porter" Bridges, kterého ztvárnil Norman Reedus, známý ze seriálu Živí mrtví.

"Cílem hráče je znovu spojit izolovaná města a roztříštěnou společnost. V roli Sama Portera Bridgese se budete snažit překlenout rozdíly ve společnosti a vytvářet spojení s ostatními hráči z celého světa," popsal Hideo Kodžima chystané on-line prvky.

Hráči si tak budou vzájemně pomáhat, mohou si posílat zásoby nebo sdílet bezpečná místa. Přímo ve hře se ale vzájemně nepotkají.

V roli záporáka se objeví dánský herec Mads Mikkelsen a i další jména herců ve vedlejších rolích (Lindsay Wagnerová, Léa Seydouxová či režisér Guillermo del Toro) ukazují na ambice japonského vývojáře.

Podívejte se na novou ukázku ze hry Death Stranding:

Death Stranding - trailer | Video: Kojima Production / Sony
 

Právě se děje

před 3 minutami

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě se střílelo, zasahují policisté

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě se střílelo, informuje Česká televize. Policisté v tuto chvíli v nemocnici zasahují, bližší informace zatím nejsou k dispozici.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na jihu Chile se ztratilo armádní letadlo se 38 lidmi na palubě, mířilo na Antarktidu

Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě, informují o tom místní média. Podle nich mířil letoun z města Punta Arenas na chilskou základnu v Antarktidě. Chilská armáda vyslala na místo pátrací a záchranný tým.

"Na palubě (vojenského dopravního letounu) C-130 Hercules cestovalo 38 lidí, z toho 17 byla posádka a 21 cestující," uvedlo chilská letectvo v prohlášení. Letoun měl dovézt materiál a techniky na základnu v Antarktidě, uvedl deník La Tercera.

Letadlo startovalo z Punta Arenas v 16:55 místního času, rádiový kontakt s ním byl ztracen v 18:13 místního času (22:13 SEČ).

Chilský prezident Sebastián Piňera oznámil, že spolu s ministry vnitra a obrany situaci sleduje a ráno se proto chystá do Punta Arenas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy