Death Stranding ukazuje temnou budoucnost, lidstvo zachraňuje herec z Živých mrtvých

Death Stranding ukazuje temnou budoucnost, lidstvo zachraňuje herec z Živých mrtvých
Death Stranding
Death Stranding
Death Stranding
Death Stranding
Foto: Sony Interactive Entertainment
Magazín Magazín
30. 5. 2019 10:12
Japonský herní vývojář Hideo Kodžima poodhalil, jak bude vypadat jeho připravovaný projekt Death Stranding, o kterém mluví jako o zcela novém typu akční zábavy. Ve hře se objeví řada známých herců včetně Madse Mikkelsena či Normana Reeduse. Death Stranding vyjde 8. listopadu na PlayStation 4 s českými titulky.

Pětapadesátiletý Hideo Kodžima je mistr v náznacích. Z Death Stranding zatím ukázal desítky minut, ale hráči stále nemají jasnou představu, o čem titul bude.

V zatím posledním traileru, který zveřejnil ve středu, naznačil příběh z blízké budoucnosti, kdy Zemí otřásly výbuchy a lidé žijí v izolovaných místech za obrovskými stěnami. Pár odvážlivců putuje zpustošenou krajinou a snaží se zachránit lidstvo. Jedním z nich je i Sam "Porter" Bridges, kterého ztvárnil Norman Reedus, známý ze seriálu Živí mrtví.

"Cílem hráče je znovu spojit izolovaná města a roztříštěnou společnost. V roli Sama Portera Bridgese se budete snažit překlenout rozdíly ve společnosti a vytvářet spojení s ostatními hráči z celého světa," popsal Hideo Kodžima chystané on-line prvky.

Hráči si tak budou vzájemně pomáhat, mohou si posílat zásoby nebo sdílet bezpečná místa. Přímo ve hře se ale vzájemně nepotkají.

V roli záporáka se objeví dánský herec Mads Mikkelsen a i další jména herců ve vedlejších rolích (Lindsay Wagnerová, Léa Seydouxová či režisér Guillermo del Toro) ukazují na ambice japonského vývojáře.

Podívejte se na novou ukázku ze hry Death Stranding:

Death Stranding - trailer | Video: Kojima Production / Sony
 

Právě se děje

před 7 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy