Čína bude regulovat počítačové hry, reaguje tak na zhoršující se zrak u dětí

ČTK ČTK
31. 8. 2018 16:22
Čína plánuje kvůli narůstajícímu počtu krátkozrakých dětí regulovat hraní počítačových her, chystá se omezit přístup k nim věkovou hranicí, limitovat takto trávený čas i vznik nových her.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Podle zprávy z roku 2015 trpí krátkozrakostí 500 milionů Číňanů, tedy skoro polovina populace starší pěti let. Čína je největším světovým trhem počítačových her, akcie místních technologických společností po oznámení vlády prudce klesly, napsal zpravodajský server BBC.

Čínské ministerstvo školství plán zveřejnilo ve čtvrtek. Dokument přičítá velkou míru krátkozrakosti velké studijní zátěži, rozšíření mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení i nedostatku venkovních aktivit a cvičení.

Třebaže nepanuje obecná shoda v tom, že hraní počítačových her způsobuje krátkozrakost, některé studie takto strávený čas považují za jednu z možných příčin.

V posledních desetiletích stoupla míra krátkozrakosti na celém světě, nejvíce právě v jihoasijských zemích.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy