Bulánci se vrací, hráči poslali vývojářům tři miliony. Zaskočilo nás to, tvrdí autoři

Marek Pros Marek Pros
19. 5. 2021 10:06
Vzniká pokračování 20 let staré počítačové hry Bulánci. Vývojáři na její vznik vybírají peníze na internetu, zájem lidí je překvapil. Zatím mají vybrány téměř tři miliony korun.
Zase bude lítat peří. Ukázka z oznamovacího traileru hry Bulánci 2.0 | Video: Bulánci SleepTeam

"Lidi, neblázněte. Tady už přestává sranda. Kde se tohle zastaví?" ptají se autoři počítačové hry Bulánci na Facebooku, kde postupně zveřejňují, o kolik procent se jim podařilo překonat potřebných 500 tisíc na vývoj pokračování. 

Momentálně se číslo pohybuje za hranicí 575 procent, což v reálu představuje necelé tři miliony korun. Za ty vývojáři ze studia SleepTeam připraví hru pro PC a konzole, mobilní telefony, vytvoří editor levelů a nabídnou i multiplayer.

"Když jsme se chystali s Bulánky 2.0 vyjít na světlo světa, byli jsme hodně nervózní. Vaše nadšení pro věc nám ale vyrazilo dech. Během necelých dvou hodin jsme, díky vám všem, vybrali potřebnou částku," říkají autoři. Peníze na Startovači přitom budou vybírat ještě čtyři týdny.

Za pokračováním Bulánků stojí původní tým, který již pracuje na vývoji. Studio plánuje vydat hru během příštího roku. "Bulánci 2.0 nebudou jen stará klasika v novém povlečení, ale přineseme i řadu novinek a vylepšení. Čekají na vás týmové přestřelky i dobývací mód, kde bude lítat peří. I milovníci singleplayeru si přijdou na své," vysvětlují autoři s tím, že v bojových arénách se bude střídat i počasí či denní doba.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy