Bulánci se vrací, hráči poslali vývojářům tři miliony. Zaskočilo nás to, tvrdí autoři

Marek Pros Marek Pros
19. 5. 2021 10:06
Vzniká pokračování 20 let staré počítačové hry Bulánci. Vývojáři na její vznik vybírají peníze na internetu, zájem lidí je překvapil. Zatím mají vybrány téměř tři miliony korun.
Zase bude lítat peří. Ukázka z oznamovacího traileru hry Bulánci 2.0 | Video: Bulánci SleepTeam

"Lidi, neblázněte. Tady už přestává sranda. Kde se tohle zastaví?" ptají se autoři počítačové hry Bulánci na Facebooku, kde postupně zveřejňují, o kolik procent se jim podařilo překonat potřebných 500 tisíc na vývoj pokračování. 

Momentálně se číslo pohybuje za hranicí 575 procent, což v reálu představuje necelé tři miliony korun. Za ty vývojáři ze studia SleepTeam připraví hru pro PC a konzole, mobilní telefony, vytvoří editor levelů a nabídnou i multiplayer.

"Když jsme se chystali s Bulánky 2.0 vyjít na světlo světa, byli jsme hodně nervózní. Vaše nadšení pro věc nám ale vyrazilo dech. Během necelých dvou hodin jsme, díky vám všem, vybrali potřebnou částku," říkají autoři. Peníze na Startovači přitom budou vybírat ještě čtyři týdny.

Za pokračováním Bulánků stojí původní tým, který již pracuje na vývoji. Studio plánuje vydat hru během příštího roku. "Bulánci 2.0 nebudou jen stará klasika v novém povlečení, ale přineseme i řadu novinek a vylepšení. Čekají na vás týmové přestřelky i dobývací mód, kde bude lítat peří. I milovníci singleplayeru si přijdou na své," vysvětlují autoři s tím, že v bojových arénách se bude střídat i počasí či denní doba.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Rektorem ČVUT bude i v dalším období jaderný fyzik Petráček

Rektorem Českého vysokého učení technického (ČVUT) bude i v dalším funkčním období jaderný fyzik a nynější rektor Vojtěch Petráček. Do funkce ho ve středu zvolil akademický senát univerzity. Petráčkovo další volební období by po jeho jmenování prezidentem mělo začít v únoru příštího roku. Nejstarší technickou univerzitu ve střední Evropě by měl vést do konce ledna 2026.

Středeční volby se účastnilo 36 z 45 členů senátu, část členů se podle předsedy Jana Janouška v minulých dnech omluvila, přičemž omluvenky podle Janouška souvisely s epidemií covidu-19. Už v prvním kole volby získal sedmapadesátiletý Petráček nadpoloviční většinu hlasů všech členů senátu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zřejmě získá větší přehled o pracovní době strojvedoucích, senátoři novelu schválili

Stát zřejmě získá přehled o dodržování pracovní doby a doby odpočinku strojvedoucích na dráze. Umožní mu to novela drážního zákona, kterou ve středu beze změny schválil Senát. Musí ji ještě podepsat prezident. Jde o jeden z posledních zákonů, který schválila Sněmovna těsně před volbami. Pokud by ho Senát zamítl nebo vrátil, návrh by skončil svoji legislativní pouť, protože minulé volební období Sněmovny již skončilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy