Brno hledá strážníky. Budou bojovat s divokou kozou i zloději, láká videoherní klip

map map
17. 9. 2018 16:01
Městská policie Brno potřebuje 45 nových strážníků. Spustila proto netradiční náborovou kampaň, která se inspirovala starými videohrami.
BrnoCop - Staň se hrdinou všedního dne | Video: Erigo

Město prosperuje, ulicemi voní káva, ale kriminální živly pod povrchem kují své pikle. Těmito slovy začíná video Brnocop k nové náborové kampani Městské policie Brno, které se nese ve stylu starých videoher.

Pixel art

Dead Cells

Druh počítačové grafiky, která vzniká bod po bodu (pixelu). Každý z nich musí být přesně nabarvený a jako celek pak vytvářejí realistickou grafickou podobu. Velké využití nacházela u osmibitových a později šestnáctibitových systémů, populární je ale i u současných mobilních her nebo titulů přenosných herních konzolí, jako jsou PS Vita nebo Nintendo Switch.

Strážníci v pixel artově laděném klipu, který stál 111 tisíc korun (bez DPH), zastavují dopravu na frekventované silnici, honí po střechách činžáků zloděje nebo chytají divokou kozu. Boj se zvířetem je narážkou na komický případ z letošního března, kdy se dva týdny po jihu Brna potuloval divoký kozel, kterého se strážníkům nedařilo odchytit.

Stylizace do počítačové hry je dílem pražského animačního studia Krutart. "Jeho tým přišel i s některými konkrétními vtípky, například s reakcí strážníka poté, co doprovodí holčičku přes přechod. Řada myšlenek se zrodila ve velmi živé vzájemné spolupráci," upřesnil tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Klip má zaujmout jak mladou generaci sledující herní videa na YouTube, tak čtyřicátníky či padesátníky. "U nich retro klip probudí nostalgii. Může ale zafungovat u kohokoliv, kdo má rád recesi, nadsázku a má smysl pro humor," vysvětlil mluvčí.

Policie využívá videoherní terminologii i na samotném webu kampaně Chyť svoji šanci, kde mohou lidé rovnou vyplnit dotazník a poslat životopis. Zájemce láká na fitko zdarma pro větší sílu do dalších levelů, dva placené dny na obnovu zdraví či bezplatné přesuny do brněnských lokací prostřednictvím MHD.

Brněnská městská policie chce s herními motivy pracovat i v rozhlasové kampani a momentálně zvažuje, že některé prvky využije pro billboardy a světelné vitríny.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy