Brno hledá strážníky. Budou bojovat s divokou kozou i zloději, láká videoherní klip

Městská policie Brno potřebuje 45 nových strážníků. Spustila proto netradiční náborovou kampaň, která se inspirovala starými videohrami.
BrnoCop - Staň se hrdinou všedního dne | Video: Erigo

Město prosperuje, ulicemi voní káva, ale kriminální živly pod povrchem kují své pikle. Těmito slovy začíná video Brnocop k nové náborové kampani Městské policie Brno, které se nese ve stylu starých videoher.

Pixel art

Dead Cells

Druh počítačové grafiky, která vzniká bod po bodu (pixelu). Každý z nich musí být přesně nabarvený a jako celek pak vytvářejí realistickou grafickou podobu. Velké využití nacházela u osmibitových a později šestnáctibitových systémů, populární je ale i u současných mobilních her nebo titulů přenosných herních konzolí, jako jsou PS Vita nebo Nintendo Switch.

Strážníci v pixel artově laděném klipu, který stál 111 tisíc korun (bez DPH), zastavují dopravu na frekventované silnici, honí po střechách činžáků zloděje nebo chytají divokou kozu. Boj se zvířetem je narážkou na komický případ z letošního března, kdy se dva týdny po jihu Brna potuloval divoký kozel, kterého se strážníkům nedařilo odchytit.

Stylizace do počítačové hry je dílem pražského animačního studia Krutart. "Jeho tým přišel i s některými konkrétními vtípky, například s reakcí strážníka poté, co doprovodí holčičku přes přechod. Řada myšlenek se zrodila ve velmi živé vzájemné spolupráci," upřesnil tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Klip má zaujmout jak mladou generaci sledující herní videa na YouTube, tak čtyřicátníky či padesátníky. "U nich retro klip probudí nostalgii. Může ale zafungovat u kohokoliv, kdo má rád recesi, nadsázku a má smysl pro humor," vysvětlil mluvčí.

Policie využívá videoherní terminologii i na samotném webu kampaně Chyť svoji šanci, kde mohou lidé rovnou vyplnit dotazník a poslat životopis. Zájemce láká na fitko zdarma pro větší sílu do dalších levelů, dva placené dny na obnovu zdraví či bezplatné přesuny do brněnských lokací prostřednictvím MHD.

Brněnská městská policie chce s herními motivy pracovat i v rozhlasové kampani a momentálně zvažuje, že některé prvky využije pro billboardy a světelné vitríny.

 

Právě se děje

Další zprávy