Bombardování Rotterdamu i tanková bitva v Africe. Nový Battlefield se zaměří na druhou světovou

Magazín Magazín
17. 8. 2018 11:39
Válečná akce Battlefield V se po minulém dílu přesune z kulis první světové války do té druhé. Nový trailer hry, která vychází již 19. října, ukazuje dramatické boje v ulicích Rotterdamu i pouštích severní Afriky. Pátý Battlefield nabídne kromě kampaně pro jednoho hráče i oblíbený „battle royale“ mód, se kterým momentálně slaví úspěchu po celém světě střílečka Fortnite. Battlefield V doprovázejí i kritické reakce hráčů, kterým vadí nízká autenticita i historické nepřesnosti. Studio Dice, které titul vyvíjí, na to reagovalo slovy, že je pro něj nejdůležitější, aby hra byla zábavná. Kontroverzi vzbudila i hrdinka na obálce hry, přestože existují důkazy, že v druhé světové bojovaly i ženy.
Upoutávka na hru Battlefield V | Video: DICE / Electronic Arts
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy