Vzniká videohra o husitech. Přes dva roky ji dělá jeden člověk, vývoj platí ze svého

map map
23. 9. 2021 12:00
Petr Kubíček již dva a půl roku připravuje akční adventuru s fantasy prvky, která se odehrává v reálných kulisách středověké Evropy. Momentálně je hra, která má vyjít na PC, v polovině vývoje, a protože ji Kubíček financuje ze svého, obrací se na komunitu a vybírá na její dokončení půl milionu korun.

Novou českou videohru 1428: Shadows over Silesia připravuje jednočlenné vývojářské studio Kubi Games, za kterým stojí programátor a designér Petr Kubíček. Na středověkém titulu zatím pracuje přes dva roky a platí ho ze svého. I proto se na jeho dokončení rozhodl spustit sbírku na HitHitu, kde by rád vybral půl milionu korun. Pokud se mu to podaří, slibuje vydání hry už v příštím roce. 

"Jsem fanoušek historie a husitství, ale velkou inspirací se mi stala až husitská trilogie Andrzeje Sapkowského a seriál Hra o trůny," vysvětluje Kubíček. "Obojí významně ovlivnilo moji představu o tom, jaká má hra být a že reálné historické zasazení nemusí být v rozporu s fantasy příběhem," dodává s tím, že dodnes nedá dopustit na klasiky jako Diablo, Fallout nebo sérii Broken Sword. Není proto náhoda, že je 1428: Shadows over Silesia graficky připomíná.  

Kdo za hrou stojí

1428: Shadows over Silesia vyvíjí jediný člověk, ale pomáhají mu i další lidé. Na hře spolupracují nejen externí grafici, dabéři, překladatelé, testeři, nebo hudební skladatelé, ale řada dalších. 

Středověké dobrodružství podle jeho odhadů zabere na dohrání přes dvacet hodin a na pozadí husitského tažení do Slezska vypráví příběh z pohledu dvou hlavních postav - protivného husitského hejtmana Hynka a johanitského rytíře Lothara, muže, jenž dbá na dobré mravy a vychování. 

Veškeré dialogy postav budou mít vedle anglického dabingu i ten český a kromě hádanek, které patří tradičně k žánru adventur, dojde i na souboje nebo plížení. Hra bude zasazená do reálných lokací jako Třemešná, Nisa, klášter v Břehu nebo hrad Rabesberg, ale nabídne i fiktivní místa či nadpřirozené bytosti. 

Podívejte se na trailer ke hře:

1428: Shadows over Silesia - trailer | Video: Kubi Games
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Evropská komise chystá kvůli kartelovým dohodám další razie ve firmách

Evropská komise (EK) chystá další razie ve firmách, které podezírá z uzavírání kartelových dohod. V pátek to řekla místopředsedkyně EK Margrethe Vestagerová, která má na starosti i hospodářskou soutěž. Kritizovala také ilegální dohody, které firmy uzavírají mezi sebou a ve kterých si vzájemně slibují, že si nebudou přetahovat zaměstnance.

Komise minulý týden provedla razii ve firmách Stora Enzo a UPM, které patří k největším producentům buničiny v Evropě, a také ve firmě Metsa Fibre, která patří do skupiny Metsa Board. Byly to první takové akce za dva roky, plány na dřívější inspekce překazila pandemie.

Firmy, u kterých má komise podezření z účasti na dalších kartelových dohodách, by měly návštěvu vyšetřovatelů očekávat už brzy, řekla Vestagerová. "A to bude jen začátek série razií, které plánujeme na příští měsíce - chápejte, že nemohu říct kdy nebo kde přesně to bude," řekla komisařka na konferenci, kterou v Římě zorganizoval italský antimonopolní úřad.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Při požáru výrobny střelného prachu na jihu Ruska zemřelo 17 lidí

O život v pátek ráno přišlo 17 lidí a dalších devět utrpělo zranění při explozi a následném požáru ve výrobně střelného prachu na jihu evropské části Ruska. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení ministerstva pro mimořádné události a mluvčí oblastní záchranné služby.

Informace o neštěstí, které se odehrálo v městečku Lesnoj v Rjazaňské oblasti, se od začátku rozcházely. Postupně rostl počet zraněných i mrtvých. Ministerstvo pro mimořádné události původně sdělilo, že zemřelo sedm lidí a deset utrpělo zranění, z toho jeden člověk vážná. Mimo to nebyl znám osud devíti osob. Hasiči po zlikvidování požáru z trosek zcela zničené budovy postupně vyprostili těla všech obětí, které zemřely na místě. Poslední podle agentury TASS až později odpoledne.

Předtím v popáleninovém centru oblastní metropole Rjazaně zemřel jeden z poraněných. Podle resuscitačního týmu, který muže transportoval, utrpěl popáleniny na 80 procentech povrchu těla.

Podle ministerstva pro mimořádné situace neštěstí v dílně vyrábějící střelný prach závodu Elastik v Rjazaňské oblasti zavinilo "porušení technologického procesu".

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Polská média hlásí devátého mrtvého z řad migrantů na hranici s Běloruskem

Polská pohraniční stráž v pátek nalezla v pásmu u hranic s Běloruskem, ve kterém platí výjimečný stav, mrtvého muže. Jde o devátou smrt na polsko-běloruské hranici, uvedl list Gazeta Wyborcza na svém webu. "Dehydrovaní, hladoví, promrzlí uprchlíci, které denně nacházejí aktivisté mimo pásmo výjimečného stavu, hovoří o tom, že v pohraničních lesích je mrtvol více," napsal deník.

Policie se nyní snaží identifikovat mrtvého muže, jehož tělo našla hlídka pohraniční stráže u vsi Kuścińce v pohraničním pásmu. Mluvčí pohraniční stráže uvedla jen, že hlídka našla mrtvolu v lese. Policie zatím neví, kolik let mrtvému muži bylo a jaké byl národnosti.

Deník připomněl, že nedaleko od místa nynějšího nálezu objevil policejní vrtulník mrtvolu 24letého Syřana. Před dvěma dny potápěči vylovili z Bugu tělo 19letého Syřana. Jeho společník přežil a doplaval na polský břeh pohraniční řeky. Tvrdil, že do řeky je strčili běloruští pohraničníci. Ještě dříve bylo na polsko-běloruské hranici zaznamenáno nejméně šest úmrtí. Zemřel mimo jiné 16letý Iráčan.

Polské úřady jsou na informace o mrtvých migrantech skoupé, prokuratura tento týden vydala jen krátké komuniké o pitvě tří mužů ve věku od 20 do 40 let, kteří zemřeli pravděpodobně podchlazením. V Bělorusku, u hranic s Polskem, našla tamní pohraniční hlídka tělo mrtvé ženy, u které byla trojice dětí a dva dospělí. Ti podle Bělorusů vypověděli, že je Poláci se zbraní v ruce donutili vrátit se do Běloruska, přičemž museli odtáhnout mrtvou ženu.

Výjimečný stav v pohraničním pásmu byl prodloužen do počátku prosince. Zatím ani novináři, ani humanitární organizace nesmějí do pásma vstoupit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy