Vzniká videohra o husitech. Přes dva roky ji dělá jeden člověk, vývoj platí ze svého

map map
23. 9. 2021 12:00
Petr Kubíček již dva a půl roku připravuje akční adventuru s fantasy prvky, která se odehrává v reálných kulisách středověké Evropy. Momentálně je hra, která má vyjít na PC, v polovině vývoje, a protože ji Kubíček financuje ze svého, obrací se na komunitu a vybírá na její dokončení půl milionu korun.

Novou českou videohru 1428: Shadows over Silesia připravuje jednočlenné vývojářské studio Kubi Games, za kterým stojí programátor a designér Petr Kubíček. Na středověkém titulu zatím pracuje přes dva roky a platí ho ze svého. I proto se na jeho dokončení rozhodl spustit sbírku na HitHitu, kde by rád vybral půl milionu korun. Pokud se mu to podaří, slibuje vydání hry už v příštím roce. 

"Jsem fanoušek historie a husitství, ale velkou inspirací se mi stala až husitská trilogie Andrzeje Sapkowského a seriál Hra o trůny," vysvětluje Kubíček. "Obojí významně ovlivnilo moji představu o tom, jaká má hra být a že reálné historické zasazení nemusí být v rozporu s fantasy příběhem," dodává s tím, že dodnes nedá dopustit na klasiky jako Diablo, Fallout nebo sérii Broken Sword. Není proto náhoda, že je 1428: Shadows over Silesia graficky připomíná.  

Kdo za hrou stojí

1428: Shadows over Silesia vyvíjí jediný člověk, ale pomáhají mu i další lidé. Na hře spolupracují nejen externí grafici, dabéři, překladatelé, testeři, nebo hudební skladatelé, ale řada dalších. 

Středověké dobrodružství podle jeho odhadů zabere na dohrání přes dvacet hodin a na pozadí husitského tažení do Slezska vypráví příběh z pohledu dvou hlavních postav - protivného husitského hejtmana Hynka a johanitského rytíře Lothara, muže, jenž dbá na dobré mravy a vychování. 

Veškeré dialogy postav budou mít vedle anglického dabingu i ten český a kromě hádanek, které patří tradičně k žánru adventur, dojde i na souboje nebo plížení. Hra bude zasazená do reálných lokací jako Třemešná, Nisa, klášter v Břehu nebo hrad Rabesberg, ale nabídne i fiktivní místa či nadpřirozené bytosti. 

Podívejte se na trailer ke hře:

1428: Shadows over Silesia - trailer | Video: Kubi Games
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Radě OSN pro lidská práva bude poprvé předsedat Čech. Od 1. ledna se funkce ujme Václav Bálek

Stálý představitel Česka při Organizaci spojených národů (OSN) v Ženevě Václav Bálek se od Nového roku stane předsedou Rady OSN pro lidská práva. Poprvé jí bude předsedat Čech, uvedlo v páteční tiskové zprávě ministerstvo zahraničí.

Česká republika v radě v květnu nahradila Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou radu opustila.

Předsedu volí členové rady ze svých řad vždy na období jednoho roku, Bálek vystřídá Argentince Federica Villegase. O tom, že Česko usiluje o pozici předsedy rady, informovala česká diplomacie už na konci června.

"Zvolení pana velvyslance Bálka je vyústěním dlouhodobého zájmu Česka o lidská práva, našeho aktivního angažmá v Radě pro lidská práva i důrazu, které na ochranu a podporu lidských práv klade současná vláda," uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

Bálek poznamenal, že se bude snažit o to, aby rada plnila svoji preventivní roli a aby skrze dialog a spolupráci předcházela porušování lidských práv. "Budeme klást důraz na to, aby rada fungovala efektivně a aby se jejího fungování mohli zúčastnit všichni relevantní aktéři, včetně zástupců malých zemí a občanské společnosti," podotkl velvyslanec.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Vlakové expresy zvládnou nově cestu z Prahy do Budějovic za hodinu a 40 minut

Vlakové expresy zvládnou od neděle, kdy začne platit nový jízdní řád, cestu z Prahy do Českých Budějovic za hodinu a 40 minut. Z Prahy do Tábora to bude 59 minut. Cesta tak bude asi o 20 minut rychlejší. Jde o rekordní časy v historii zdejší železniční dopravy, vyplývá z tiskové zprávy Českých drah (ČD). Rychlost na trase bude skoro 100 kilometrů za hodinu. Zrychlí se i cestování do Milevska, Bechyně či Jindřichova Hradce, tedy do dalších zastávek na 4. železničním koridoru i mimo něj.

"Cesta vlakem mezi Prahou a jihočeskou metropolí bude zhruba o 20 minut kratší než v končícím jízdním řádu. Oproti 80. letům se však jízdní doba zkrátila dokonce na polovinu. Tehdy se cestovalo z Prahy do Českých Budějovic zhruba tři a půl hodiny. Nové cestovní časy tak umožňují pohodlnější denní dojíždění za prací nebo do školy na trase České Budějovice - Tábor - Praha a zpět," řekl člen představenstva ČD a náměstek pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

U všech spojů EuroCity a InterCity sjednotil národní dopravce maximální rychlost na 160 kilometrů za hodinu. Ve vlacích bude jídelní vůz, wifi nebo zásuvky pro dobíjení cestovní elektroniky. Linka Ex 7 Jižní expres bude patřit k nejrychlejším v Česku a podle ČD konkurovat provozu na silnicích, kde často vznikají kolony. Cestovní průměrná rychlost vlaků dosáhne 98 kilometrů za hodinu. Mezi Prahou a Táborem překročí 100 kilometrů za hodinu. "Cesta vlakem tak bude rychlejší než autem. Lidé se navíc vyhnou častým kolonám na silnici I/3 a na dálnici D1 a problémům s parkováním v aglomeracích, ve kterých vlaky zastavují," uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Rumunsko se zlobí kvůli zablokování vstupu do Schengenu, povolalo si velvyslance v Rakousku

Rumunsko povolalo ke konzultacím svého velvyslance v Rakousku. Podle ministerstva zahraničí v Bukurešti je krok vyjádřením protestu proti rozhodnutí Vídně zablokovat vstup Rumunska do schengenského prostoru.

Rakousko na čtvrtečním zasedání ministrů vnitra členských zemí Evropské unie odmítlo podpořit vstup Rumunska do Schengenu. Rozhodnutí zdůvodnilo tím, že přes Rumunsko vedou cesty, po kterých převaděči pašují migranty do EU a do Rakouska. Vídeň také poukazuje na to, že Rumuni zaujímají čtvrté místo mezi zeměmi, odkud pašeráci pocházejí. Spolu s Rumunskem musí na vstup dál čekat také Bulharsko, obě země přitom podle Evropské komise splňují potřebné podmínky už více než deset let.

"Vzhledem k postoji Rakouska hlasovat proti přistoupení Rumunska do schengenskému prostoru byl povolán ke konzultacím mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Rumunska v Rakouské republice Emil Hurezeanu," uvedla v prohlášení rumunská diplomacie. Snížení úrovně diplomatických vztahů je podle ministerstva "politickým gestem, které zdůrazňuje rozhodný nesouhlas s jednáním Rakouska".

Zdroj: ČTK
Další zprávy