Zpívající jeptiška vyhrála Hlas. Vrátí se ale do kláštera

jaz / ČTK
6. 6. 2014 9:45
Vítězkou italské talentové soutěže se stala mladá jeptiška. Přestože si splnila dětský sen, o kariéře zpěvačky neuvažuje.
Cristina Scuccia | Video: YouTube

Řím – Cristina Scuccia poprvé vystoupila v italském Hlasu před dvěma měsíci, oblečená v řádovém rouchu a ortopedických botách zpívala píseň od zpěvačky Alicie Keys No One. Tehdy ji pochválili všichni porotci a doufali, že ji budou moci soutěží provázet.

Pětadvacetiletá jeptiška ze Sicílie od dětství snila, že se stane zpěvačkou, a to se díky Hlasu také podařilo. Video její první písničky totiž na internetu zhlédlo přes 51 milionů lidí.

Cristinino vystoupení během soutěže
Cristinino vystoupení během soutěže | Video: YouTube

Cristina se po vítězství v soutěži přesto nehodlá pěvecké kariéře věnovat. Vrátí se do kláštera poblíž Milána, kde pečuje o děti.

Podle některých kritiků ale vyhrála kvůli mediálnímu rozruchu než pěveckým kvalitám. Mladá zpěvačka Emma Marrone její úspěch dokonce nazvala urážkou showbyznysu.

Bezprostřední Scuccia podle italských médií velmi pomohla lepšímu vnímání katolické církve. Už v prvním kole, když na dotaz porotkyně vysvětlovala, co by na její vystoupení řekli ve Vatikánu, žertovala o očekávaném telefonátu od papeže. Podle ní je zpěv jen další formou šíření boží zvěsti. "Mám dar a o ten se chci podělit," řekla už na začátku soutěže.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy