Živá koťata a štěňata z automatu. Novinka v obchodním centru vzbudila vášně

Magazín Magazín
6. 11. 2020 10:57
Živá koťata a štěňata v samoobslužném arkádovém automatu překvapila zákazníky v čínské Šanghaji. Záběry z obchodního centra Meng Zhi Long zveřejnila agentura AP.
Živá koťata a štěňata v automatu. Přístroj překvapil lidi v šanghajském supermarketu | Video: Associated Press

Kvůli četným reakcím lidí, kteří považují za kruté chovat živá zvířata ve stroji, musel ale rychle majitel automatu na svůj nápad zapomenout. V oficiálním prohlášení se omluvil a nový podnikatelský záměr zastavil.

Není to poprvé, kdy v Číně vzbudil prodejní automat velké vášně. Loni sdílel uznávaný biolog Daniel Schneider video, kde se lidé baví taháním štěňat z automatu:

O původu videa se na sociálních sítích spekulovalo, stejně tak o tom, zda jsou všechna štěňata skutečně živá. Podle ochránců zvířat z organizace PETA video pravděpodobně pocházelo z Číny, proto se i obrátili na místní úřady s žádostí o prošetření věci.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy