Život začíná po 90! Fascinující příběhy vitálních seniorů

Život začíná po 90! Fascinující příběhy vitálních seniorů
Belgický atlet Emiel Pauwels na halovém ME 2013 v San Sebastianu ve finále běhu na 60 metrů s Fienm Ilmari Koppinenem. Kategorie M95, čili běžci do 95 let. Pauwels byl vícebojař, zvítězil zde i v běhu na 400 metrů. Krom toho skákal do výšky či házel diskem.
Belgický všestranný atlet Emiel Pauwels v loňském dokumentu. Nadšeně hodnotí své vítězství z halového ME 2013 a plný elánu a smíchu trénuje na světový šampionát. Nakonec bylo vše jinak. V lednu 2014 se rozhodl pro eutanazii, dohnala ho totiž rakovina žaludku v posledním stádiu. Ze světa odcházel ve své typicky dobré náladě, usmíval se a s přáteli popíjel šampaňské.
Halové ME 2013 atletických veteránů, 60 metrů v podání kategorie M85, tedy mužů mezi 80-85 lety. Následuje kategorie W85, běhu se účastnila již jen jediná závodnice, ale Lotyška to i tak skvěle zvládla. Za takovýto běh by se nemusela stydět leckterá šedesátnice.
Charlie Futrel se v roce 2011 stal ve svých 90 letech nejstarším závodníkem v USA, jenž dokončil oficiální triatlonový závod. Bravurně zvládá všechny tři disciplíny, plave ukázkový znak. Denně trénuje, denně absolvuje desítky kilometrů na kole a několik kilometrů uběhne. "Triatlon mi nedovoluje zestárnout," říká.
Foto: Profimédia
Magazín Magazín
15. 3. 2014 17:10
Závodně běhají, vyučují sjezdovému lyžování, provozují slalom na vodních lyžích. To jsou aktivní senioři, seznamte se.

Praha - Lidé, kteří vyvracejí všechna stereotypní mínění o seniorech. V devadesáti letech vrcholově sportují - vzpírají, provozují triatlon či slalom na vodních lyžích, vyučují sjezdovému lyžování.

Věk přes 90 let nebrání lidem držet krok s dobou a třeba si zatančit či zazpívat moderní hity se svými vnoučaty.

Podívejte se na příběhy lidí, kteří se navzdory vysokému věku rozhodli užívat si život plnými doušky.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy