Život začíná po 90! Fascinující příběhy vitálních seniorů

Život začíná po 90! Fascinující příběhy vitálních seniorů
Belgický atlet Emiel Pauwels na halovém ME 2013 v San Sebastianu ve finále běhu na 60 metrů s Fienm Ilmari Koppinenem. Kategorie M95, čili běžci do 95 let. Pauwels byl vícebojař, zvítězil zde i v běhu na 400 metrů. Krom toho skákal do výšky či házel diskem.
Belgický všestranný atlet Emiel Pauwels v loňském dokumentu. Nadšeně hodnotí své vítězství z halového ME 2013 a plný elánu a smíchu trénuje na světový šampionát. Nakonec bylo vše jinak. V lednu 2014 se rozhodl pro eutanazii, dohnala ho totiž rakovina žaludku v posledním stádiu. Ze světa odcházel ve své typicky dobré náladě, usmíval se a s přáteli popíjel šampaňské.
Halové ME 2013 atletických veteránů, 60 metrů v podání kategorie M85, tedy mužů mezi 80-85 lety. Následuje kategorie W85, běhu se účastnila již jen jediná závodnice, ale Lotyška to i tak skvěle zvládla. Za takovýto běh by se nemusela stydět leckterá šedesátnice.
Charlie Futrel se v roce 2011 stal ve svých 90 letech nejstarším závodníkem v USA, jenž dokončil oficiální triatlonový závod. Bravurně zvládá všechny tři disciplíny, plave ukázkový znak. Denně trénuje, denně absolvuje desítky kilometrů na kole a několik kilometrů uběhne. "Triatlon mi nedovoluje zestárnout," říká.
Foto: Profimédia
Magazín Magazín
15. 3. 2014 17:10
Závodně běhají, vyučují sjezdovému lyžování, provozují slalom na vodních lyžích. To jsou aktivní senioři, seznamte se.

Praha - Lidé, kteří vyvracejí všechna stereotypní mínění o seniorech. V devadesáti letech vrcholově sportují - vzpírají, provozují triatlon či slalom na vodních lyžích, vyučují sjezdovému lyžování.

Věk přes 90 let nebrání lidem držet krok s dobou a třeba si zatančit či zazpívat moderní hity se svými vnoučaty.

Podívejte se na příběhy lidí, kteří se navzdory vysokému věku rozhodli užívat si život plnými doušky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy