Atlet veterán (96) si naplánoval smrt. Pak uspořádal večírek

pej
17. 1. 2014 9:30
Emiel Pauwels (96) z Belgie trpěl nevyléčitelnou formou rakoviny. Rozhodl se proto pro eutanazii. Ještě předtím však uspořádal velkou oslavu pro přátele a rodinu.
Video: YouTube

BruggyEmiel Pauwels i ve svém pokročilém věku vypadal jako reklama na elán. Na loňském European Veterans Athletics Championship v saském Zittau dokonce vyhrál závod na 60 metrů.

Zdravotní problémy související s rakovinou žaludku ho ale v posledních měsících upoutaly na lůžko, a proto se rozhodl pro eutanazii. Dva dny před svou smrtí ještě uspořádal oslavu pro rodinu a přátele. Vše si naplno užil až do poslední chvíle.

"Byla to nejlepší párty mého života. Kdo by z tohoto světa nechtěl odejít se sklenkou šampaňského v ruce a ve společnosti přátel. Když přijde doktor s injekcí, chci odejít s pocitem, že jsem žil plnohodnotný život," citoval Emiela Pauwelse belgický deník Het Laatste Nieuws.  

Eutanazie byla v Belgii uzákoněna v roce 2002. Způsob tzv. usmrcení na žádost si vybírá dvakrát méně lidí než v sousedním Nizozemsku.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

Další zprávy