Atlet veterán (96) si naplánoval smrt. Pak uspořádal večírek

pej
17. 1. 2014 9:30
Emiel Pauwels (96) z Belgie trpěl nevyléčitelnou formou rakoviny. Rozhodl se proto pro eutanazii. Ještě předtím však uspořádal velkou oslavu pro přátele a rodinu.
Video: YouTube

BruggyEmiel Pauwels i ve svém pokročilém věku vypadal jako reklama na elán. Na loňském European Veterans Athletics Championship v saském Zittau dokonce vyhrál závod na 60 metrů.

Zdravotní problémy související s rakovinou žaludku ho ale v posledních měsících upoutaly na lůžko, a proto se rozhodl pro eutanazii. Dva dny před svou smrtí ještě uspořádal oslavu pro rodinu a přátele. Vše si naplno užil až do poslední chvíle.

"Byla to nejlepší párty mého života. Kdo by z tohoto světa nechtěl odejít se sklenkou šampaňského v ruce a ve společnosti přátel. Když přijde doktor s injekcí, chci odejít s pocitem, že jsem žil plnohodnotný život," citoval Emiela Pauwelse belgický deník Het Laatste Nieuws.  

Eutanazie byla v Belgii uzákoněna v roce 2002. Způsob tzv. usmrcení na žádost si vybírá dvakrát méně lidí než v sousedním Nizozemsku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy