VIDEO Záhadná Godzilla znovu vychází ze stínů

Kultura Kultura
11. 12. 2013 10:42
Podívejte se na první ukázku nového boje se známým monstrem.
Jak bude nová Godzilla vypadat, zatím zůstává záhadou...
Jak bude nová Godzilla vypadat, zatím zůstává záhadou... | Foto: Aktuálně.cz

Video- O chystané filmové Godzille toho stále nevíme mnoho. Překvapí už, že na svědomí ji má Gareth Edwards, režisér indie snímku Monsters, který sice podle názvu zní spektakulárně, ve skutečnosti šlo však o poměrně intimní příběh.

První upoutávka nám není zvlášť sdílná, ač délkou dvou a půl minut přesahuje obvyklé teaserové vymezení. Stále neodhaluje, nakolik Edwards ukročí k mainstreamu a nakolik zůstane svůj.

Vidíme víceméně jednu dlouhou scénu seskoku panákem vojenského komanda, jež se pomalu blíží k zahalené siluetě Godzilly. Monstrum zůstává v mlze, tvůrci si ho v plné parádě schovávají do filmu.

Jestli to znamená, že z podobných scén, kdy bude Godzilla skryta a budeme sledovat spíš "komornější" výjevy, bude složen celý film, nebo jde o umně sestříhaný trailer, samozřejmě můžeme jen odhadovat. 160 milionů dolarů rozpočtu se ale jistě projeví.

Godzilla zaútočí na naše kina 15. května příštího roku.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy