VIDEO Záhadná Godzilla znovu vychází ze stínů

Kultura Kultura
11. 12. 2013 10:42
Podívejte se na první ukázku nového boje se známým monstrem.
Jak bude nová Godzilla vypadat, zatím zůstává záhadou...
Jak bude nová Godzilla vypadat, zatím zůstává záhadou... | Foto: Aktuálně.cz

Video- O chystané filmové Godzille toho stále nevíme mnoho. Překvapí už, že na svědomí ji má Gareth Edwards, režisér indie snímku Monsters, který sice podle názvu zní spektakulárně, ve skutečnosti šlo však o poměrně intimní příběh.

První upoutávka nám není zvlášť sdílná, ač délkou dvou a půl minut přesahuje obvyklé teaserové vymezení. Stále neodhaluje, nakolik Edwards ukročí k mainstreamu a nakolik zůstane svůj.

Vidíme víceméně jednu dlouhou scénu seskoku panákem vojenského komanda, jež se pomalu blíží k zahalené siluetě Godzilly. Monstrum zůstává v mlze, tvůrci si ho v plné parádě schovávají do filmu.

Jestli to znamená, že z podobných scén, kdy bude Godzilla skryta a budeme sledovat spíš "komornější" výjevy, bude složen celý film, nebo jde o umně sestříhaný trailer, samozřejmě můžeme jen odhadovat. 160 milionů dolarů rozpočtu se ale jistě projeví.

Godzilla zaútočí na naše kina 15. května příštího roku.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy