Obrazem: Porod dvojčat i scéna z Pyšné princezny. Z Lega jde poskládat celý život

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
15. 9. 2015 14:04
Podívejte se, co všechno lze vytvořit ze stavebnice Lego. Na výstavě Svět kostiček v letohradském zámku byly k vidění věrné modely tatry, volkswagenu, ale i scéna z Pyšné princezny, z porodnice, z předávání vysvědčení nebo z hospody.
Pyšná princezna, scéna z porodnice, z ordinace i modely aut, jezdící vlaky či kolotoče. To vše může být z Lega. | Video: Zuzana Hronová

Letohrad – Z Lega jde poskládat život, říká Dita Radová, jedna z autorek výstavy Svět kostiček na zámku v Letohradě.

Dokazuje to každý den, když plní nejroztodivnější přání zákazníků a staví jim na objednávku výjevy z dovolené, ze svatby či oblíbeného sportu. Zvládá i slavné záběry z filmu.

Na výstavě se prezentovala například scénou z Pyšné princezny, z porodnice, kde omdlévá otec poté, co se dozvěděl, že má dvojčata, nebo výjevem z předávání vysvědčení, kterým chtěla podpořit svého syna před "dnem D".

Další vystavovatelé pak ukazují, že i ze základních kostek či řady Creator jdou postavit věrné modely aut a že z "primitivních" kostiček duplo lze budovat sofistikované věci jako vesmírnou loď.

Jiní tvůrci se specializují na "alternativní modely". Dokazují, že ze stavebnice orla hravě postaví slona, ze závodního auta dinosaura a z kamionu letadlo.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex. S odvoláním na Elysejský palác o tom v pátek informovala agentura AFP. Pětapadesátiletý Castex od dubna koordinoval uvolňování opatření, která francouzská vláda přijala v boji proti šíření koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy