VIDEO Banksy bojuje proti násilí v Sýrii s červeným balónkem

jaz
18. 3. 2014 18:00
Britský umělec Banksy, který se proslavil svým graffiti malé holčičky s červeným balónkem, se zapojil do boje proti válce v Sýrii.
Banksy (With Syria) | Video: YouTube

Video - Animované video, na kterém se podílela i filmová hvězda Idris Elba, bylo natočeno v rámci kampaně s názvem "With Syria", a to k třetímu roku trvání válečného konfliktu.

Holčička s červeným balónkem, která proslavila britského umělce Banksyho, má být symbolem povstání proti násilí. Tuto ideu se teď snaží šířit prostřednictvím kampaně po celém světě a zvýšit tak informovanost o tom, co se právě v Sýrii děje.

Peter Gabriel také podpořil Banksyho
Peter Gabriel také podpořil Banksyho | Foto: Peter Gabriel / Twitter

Slova podpory zaznívají i od slavných osobností. Muzikant a režisér Peter Gabriel sdílel fotografii, jak drží červený balónek a připojil se tak k dalším, kteří tento symbol po internetu šíří.

Konflikt v Sýrii si od svého začátku vyžádal přes 100 tisíc obětí. Milion Syřanů už opustil své domovy a uprchl do zahraničí, každý den přechází hranice stovky dalších.  

 

Právě se děje

před 27 minutami

Indráčkové patří na MS po prvním kole na velkém můstku 27. místo

Do druhého kola závodu na velkém můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu postoupila z dvojice českých skokanek na lyžích pouze Karolína Indráčková. Díky výkonu rovných 90 metrů jí v polovině soutěže patří 27. místo. Šestnáctiletá Klára Ulrichová skončila na 36. příčce.

Minulý týden na středním můstku obsadila Indráčková 25. místo a vylepšila české ženské maximum na světovém šampionátu.

Po prvním kole na velkém můstku vede Norka Maren Lundbyová, která už získala v Oberstdorfu stříbro, a útočí na druhý světový titul v kariéře. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu skočila 128 metrů a vede o 3,6 bodu před Slovinkou Nikou Križnarovou. Třetí je zatím Rakušanka Marita Kramerová.

Aktualizováno před 29 minutami

Policie Kapitolu varuje před možným útokem na sídlo Kongresu

Policejní sbor zajišťující ochranu sídla amerického Kongresu (USCP) ve středu oznámil, že obdržel informace o možném pokusu blíže neurčené ozbrojené skupiny zaútočit ve čtvrtek na Kapitol. Hrozba podle amerických médií zřejmě souvisí s krajně pravicovou spikleneckou teorií, podle níž se má 4. března znovu chopit moci exprezident Donald Trump, jenž má mezi pravicovými extremisty mnoho stoupenců.

"Dostali jsme zpravodajské informace o možném plánu na dobytí Kapitolu blíže neurčenou ozbrojenou skupinou ve čtvrtek 4. března. Již jsme učinili významné bezpečnostní opatření, mezi něž patří vztyčení fyzické bariéry a zvýšení počtu aktivních příslušníků, abychom zajistili ochranu Kongresu, veřejnosti a našich policistů," uvedla ve vyjádření USCP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy