VIDEO Slon hnil zaživa, záchrana přišla na poslední chvíli

Magazín Magazín
22. 4. 2014 10:58
Pytláci postřelili slona otráveným šípem, život mu na poslední zachránily týmy lékařů.
Foto: Repro YouTube

Nairobi - Na čtyřtunového slona afrického byl smutný pohled. Potácel se keňskou divočinou, na těle vlekl obrovský hnisavý bolák.

Zranění mu způsobili pytláci, kteří ho postřelili otráveným šípem. Slon sice přežil, ale jed a rána po šípu vykonaly své. Umírající zvíře objevily týmy lékařů David Sheldrick Wildlife Trust a Kenyan Wildlife Service.

Slona uspali, rozřízli hnisající bolák, odstranili mrtvou tkáň a vylovili šíp. Ránu pak vydezinfikovali a obalili zeleným jílem, jenž má mít silné antibakteriální účinky.

Blesková operace postřeleného slona afrického.
Blesková operace postřeleného slona afrického. | Video: YouTube

Když se slon probudil z narkózy, cítil se natolik dobře, že se mohl připojit zpět ke svému stádu.

Africkým zemím se nedaří s pytláky účinně bojovat. Poslední studie hovoří o tom, že se populace afrických slonů v příštím desetiletí kvůli lovcům sníží až o pětinu. V některých místech mohou být sloni dokonce vyhubeni.

Vyplývá to z aktuálních údajů Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy (CITES), zveřejněných v prosinci 2013 na mezinárodní konferenci o ochraně slonů v Botswaně. Loni zabili pytláci 22 tisíc slonů, uvádí zpráva CITES.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy