Sjíždí vlny na motorce. Byl jsem blízko smrti, říká

jaz
3. 8. 2015 10:10
Známý akrobatický motocyklista předvedl životu nebezpečný kousek na vlnách Tichého oceánu. Video se na internetu stalo hitem.
Video: YouTube

Canberra – Australan Robbie Maddison zveřejnil video z dubna letošního roku, ve kterém spojil dvě největší vášně svého života: surfing a jízdu na motorce. "Nikdy jsem nepředvedl něco tak nebezpečného," řekl ke svému kousku Robbie. 

Čtyřiatřicetiletý Maddison promluvil o svém kousku na ostrově Tahiti ve Francouzské Polynésii pro server Surfer Magazine a přiznal, že to bylo bláznovství.

"Myslím si, že fotografie ani videa nedokazují, jak moc fyzicky náročné to bylo. Není tam vidět, jak se těsně za mnou zlomila vlna a v tu chvíli jsem si upřímně pomyslel, že můj život skončil," řekl Maddison. "Byl to zážitek blízký smrti."

Samotný kousek ve vlnách na speciálně upravené motorce trénoval dva roky a první pokusy byly doslova propadák. Postupně se ale tenhle adrenalinový jezdec, který surfuje už od svých osmi let, přestal se svým strojem topit ve vlnách Tichého oceánu.

Video zveřejněné v neděli se stalo na internetu okamžitě hitem a dosud má přes dva miliony zhlédnutí. Podobné je to i u předchozích Australanových kousků. Za sebou má už skok na motorce s otočkou přes zvednutý Tower Bridge v Londýně, zdolání Korintského průplavu v Řecku nebo budovy kasina v Las Vegas.

Robbie Maddison skáře přes kanál v Řecku | Video: YouTube
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy