Sjíždí vlny na motorce. Byl jsem blízko smrti, říká

jaz
3. 8. 2015 10:10
Známý akrobatický motocyklista předvedl životu nebezpečný kousek na vlnách Tichého oceánu. Video se na internetu stalo hitem.
Video: YouTube

Canberra – Australan Robbie Maddison zveřejnil video z dubna letošního roku, ve kterém spojil dvě největší vášně svého života: surfing a jízdu na motorce. "Nikdy jsem nepředvedl něco tak nebezpečného," řekl ke svému kousku Robbie. 

Čtyřiatřicetiletý Maddison promluvil o svém kousku na ostrově Tahiti ve Francouzské Polynésii pro server Surfer Magazine a přiznal, že to bylo bláznovství.

"Myslím si, že fotografie ani videa nedokazují, jak moc fyzicky náročné to bylo. Není tam vidět, jak se těsně za mnou zlomila vlna a v tu chvíli jsem si upřímně pomyslel, že můj život skončil," řekl Maddison. "Byl to zážitek blízký smrti."

Samotný kousek ve vlnách na speciálně upravené motorce trénoval dva roky a první pokusy byly doslova propadák. Postupně se ale tenhle adrenalinový jezdec, který surfuje už od svých osmi let, přestal se svým strojem topit ve vlnách Tichého oceánu.

Video zveřejněné v neděli se stalo na internetu okamžitě hitem a dosud má přes dva miliony zhlédnutí. Podobné je to i u předchozích Australanových kousků. Za sebou má už skok na motorce s otočkou přes zvednutý Tower Bridge v Londýně, zdolání Korintského průplavu v Řecku nebo budovy kasina v Las Vegas.

Robbie Maddison skáře přes kanál v Řecku | Video: YouTube
 

Právě se děje

Další zprávy