Sjíždí vlny na motorce. Byl jsem blízko smrti, říká

jaz
3. 8. 2015 10:10
Známý akrobatický motocyklista předvedl životu nebezpečný kousek na vlnách Tichého oceánu. Video se na internetu stalo hitem.
Video: YouTube

Canberra – Australan Robbie Maddison zveřejnil video z dubna letošního roku, ve kterém spojil dvě největší vášně svého života: surfing a jízdu na motorce. "Nikdy jsem nepředvedl něco tak nebezpečného," řekl ke svému kousku Robbie. 

Čtyřiatřicetiletý Maddison promluvil o svém kousku na ostrově Tahiti ve Francouzské Polynésii pro server Surfer Magazine a přiznal, že to bylo bláznovství.

"Myslím si, že fotografie ani videa nedokazují, jak moc fyzicky náročné to bylo. Není tam vidět, jak se těsně za mnou zlomila vlna a v tu chvíli jsem si upřímně pomyslel, že můj život skončil," řekl Maddison. "Byl to zážitek blízký smrti."

Samotný kousek ve vlnách na speciálně upravené motorce trénoval dva roky a první pokusy byly doslova propadák. Postupně se ale tenhle adrenalinový jezdec, který surfuje už od svých osmi let, přestal se svým strojem topit ve vlnách Tichého oceánu.

Video zveřejněné v neděli se stalo na internetu okamžitě hitem a dosud má přes dva miliony zhlédnutí. Podobné je to i u předchozích Australanových kousků. Za sebou má už skok na motorce s otočkou přes zvednutý Tower Bridge v Londýně, zdolání Korintského průplavu v Řecku nebo budovy kasina v Las Vegas.

Robbie Maddison skáře přes kanál v Řecku | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy