Video s neodbytnou pandou je virálním hitem. Ošetřovatele nepustí ani na krok

Magazín Magazín
26. 1. 2021 10:26
Video s půlročním mládětem pandy, které nehodlá svého ošetřovatele pustit ani na krok, má na YouTube přes čtyři a půl milionu zhlédnutí. Jde o vůbec první pandu narozenou v Jižní Koreji, chovatelé parku Everland ji tak náležitě hýčkají a pravidelně na sociálních sítích zveřejňují roztomilá videa s mládětem, která se stala senzací.
Video s neodbytnou pandou je virálním hitem. Ošetřovatele nepustí ani na krok | Video: Reuters

Pandí samička se v korejském Everlandu narodila loni v červenci, dostala jméno Fu Bao, což znamená šťastný poklad. 

Pandy velké jsou jedním z nejvíce ohrožených druhů zvířat na světě a narození mláděte je důvodem k oslavě. Dospělé samice mohou zabřeznout jen jednou ročně a mláďata mají velmi malé šance na přežití, často se rodí předčasně a váží většinou méně než 200 gramů.

Fu Bao vážila 197 gramů, ale během prvních měsíců přibrala 10 kilogramů, dokáže chodit po všech čtyřech nohách a na začátku ledna už začala se svou mámou Ai Bao žít venku. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy