VIDEO Putin lyžuje v Brně. A odkrývá svůj nástup k moci

hrz
Aktualizováno 23. 4. 2015 22:15
Tvůrci by rádi častým uváděním inscenace přispěli k tomu, aby se události, které na jevišti zobrazují, staly minulostí a oni nemuseli tento kus již nikdy hrát.
Sestřih divadelního záznamu Putin lyžuje | Video: Divadlo Líšeň

Brno - Brněnské divadlo Líšeň uvede 24. dubna v Místodržitelském paláci inscenaci Putin lyžuje. Hra o událostech spojených s nástupem Vladimira Putina k moci je inspirovaná texty zavražděné ruské novinářky Anny Politkovské.

Po představení, které režíruje Pavla Dombrovská, následuje beseda s dokumentaristou Luďkem Ondruškou a projekce jeho krátkých filmů ze současné Ukrajiny.

Inscenace Putin lyžuje usilovala od počátku o zobrazení obecnějších principů, nejen historických událostí spojených s nástupem Vladimira Putina k moci. S vývojem situace na Ukrajině se ale radikálně proměnila v modelové drama o metodě totalitní vlády a manipulace.

"Mohli bychom být jako tvůrci spokojeni, že je naše hra stále živá. Jako lidé jsme však upřímně zděšeni. Rádi bychom proto častým uváděním inscenace přispěli k tomu, aby se události, které na jevišti zobrazujeme, staly minulostí a my bychom tento kus už nemuseli nikdy hrát," dodávají tvůrci.

 

Právě se děje

Další zprávy