reklama
 
 

VIDEO Praha má další hvězdu. Bezdomovce, který hraje Smetanu

20. 1. 2014 12:26
Podívejte se na pražského bezdomovce, který hraje Vltavu od Bedřicha Smetany | Video: Youtube
Projekt Piána na ulici, který podle úspěšného zahraničního vzoru převedl do českých podmínek kavárník Onřej Kobza, slaví další úspěch.

Praha - Vloni v listopadu doslova obletělo svět video pražského policisty, jehož hru na pouliční piáno u Filozofické fakulty Univerzity Karlovy viděly do dnešního dne přes dva miliony uživatelů YouTube a informovala o něm i zahraniční média (The Telegraph, BBC).

Ke stejnému piánu nedávno usedl i jeden pražský bezdomovec, který zahrál na požádání kolemjdoucích Vltavu od Bedřicha Smetany.

Navzdory nedůvěřivým reakcím zpochybňujícím autenticitu videa se jedná o "známou postavu" pražských ulic, jak tvrdí někteří uživatelé Youtube, kteří muže na videu poznali.

"Představil se mi jako George. Hráli jsme spolu I Can't Help Falling In Love With You od Elvise. Potom mi vyprávěl, že studoval konzervatoř a potom dělal leteckého mechanika v Afghánistánu," tvrdí v komentářích pod videem jeden z diskutujících.

Cílem projektu Piána na ulicích je oživení veřejného prostoru, na hudební nástroj si kromě Pražanů mohou zahrát i lidé v Pardubicích, Olomouci nebo Hradci Králové.  

autor: red | 20. 1. 2014 12:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama