VIDEO Praha má další hvězdu. Bezdomovce, který hraje Smetanu

red
20. 1. 2014 12:26
Projekt Piána na ulici, který podle úspěšného zahraničního vzoru převedl do českých podmínek kavárník Onřej Kobza, slaví další úspěch.
Podívejte se na pražského bezdomovce, který hraje Vltavu od Bedřicha Smetany | Video: Youtube

Praha - Vloni v listopadu doslova obletělo svět video pražského policisty, jehož hru na pouliční piáno u Filozofické fakulty Univerzity Karlovy viděly do dnešního dne přes dva miliony uživatelů YouTube a informovala o něm i zahraniční média (The Telegraph, BBC).

Ke stejnému piánu nedávno usedl i jeden pražský bezdomovec, který zahrál na požádání kolemjdoucích Vltavu od Bedřicha Smetany.

Navzdory nedůvěřivým reakcím zpochybňujícím autenticitu videa se jedná o "známou postavu" pražských ulic, jak tvrdí někteří uživatelé Youtube, kteří muže na videu poznali.

"Představil se mi jako George. Hráli jsme spolu I Can't Help Falling In Love With You od Elvise. Potom mi vyprávěl, že studoval konzervatoř a potom dělal leteckého mechanika v Afghánistánu," tvrdí v komentářích pod videem jeden z diskutujících.

Cílem projektu Piána na ulicích je oživení veřejného prostoru, na hudební nástroj si kromě Pražanů mohou zahrát i lidé v Pardubicích, Olomouci nebo Hradci Králové.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy