VIDEO Praha má další hvězdu. Bezdomovce, který hraje Smetanu

red
20. 1. 2014 12:26
Projekt Piána na ulici, který podle úspěšného zahraničního vzoru převedl do českých podmínek kavárník Onřej Kobza, slaví další úspěch.
Podívejte se na pražského bezdomovce, který hraje Vltavu od Bedřicha Smetany | Video: Youtube

Praha - Vloni v listopadu doslova obletělo svět video pražského policisty, jehož hru na pouliční piáno u Filozofické fakulty Univerzity Karlovy viděly do dnešního dne přes dva miliony uživatelů YouTube a informovala o něm i zahraniční média (The Telegraph, BBC).

Ke stejnému piánu nedávno usedl i jeden pražský bezdomovec, který zahrál na požádání kolemjdoucích Vltavu od Bedřicha Smetany.

Navzdory nedůvěřivým reakcím zpochybňujícím autenticitu videa se jedná o "známou postavu" pražských ulic, jak tvrdí někteří uživatelé Youtube, kteří muže na videu poznali.

"Představil se mi jako George. Hráli jsme spolu I Can't Help Falling In Love With You od Elvise. Potom mi vyprávěl, že studoval konzervatoř a potom dělal leteckého mechanika v Afghánistánu," tvrdí v komentářích pod videem jeden z diskutujících.

Cílem projektu Piána na ulicích je oživení veřejného prostoru, na hudební nástroj si kromě Pražanů mohou zahrát i lidé v Pardubicích, Olomouci nebo Hradci Králové.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy