Video: Sobi si umí řidiče vychutnat. České srnky se mají co učit

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
11. 8. 2017 23:05
Kdo by čekal, že sobi se budou silnicím na severu Evropy v oblasti Laponska plaše vyhýbat, případně přes ně bázlivě spurtovat jako české srnky, byl by na omylu. Jejich výkony jsou neuvěřitelné, klidné nervy severských řidičů ovšem také. Sobi jsou schopni dlouhé minuty klidně postávat před autem, nedělá jim problém jít vykonat potřebu doprostřed silnice, či si středem vozovky nerušeně hopkat. Rádi se procházejí i po parkovištích u supermarketů či hotelů. Vše berou jako součást své pastviny. Jen pro zajímavost, v Laponsku žijí desítky tisíc těchto zvířat, na jejich přítomnost poukazují tisíce dopravních značek "pozor sob" či dokonce "pozor stáda sobů".
Sobi v Laponsku neprchají zděšeně před auty. Dlouhé minuty před nimi stojí a přežvykují, v klidu vykonají potřebu a odejdou středem silnice. | Video: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 15 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy