Video: Sobi si umí řidiče vychutnat. České srnky se mají co učit

Kdo by čekal, že sobi se budou silnicím na severu Evropy v oblasti Laponska plaše vyhýbat, případně přes ně bázlivě spurtovat jako české srnky, byl by na omylu. Jejich výkony jsou neuvěřitelné, klidné nervy severských řidičů ovšem také. Sobi jsou schopni dlouhé minuty klidně postávat před autem, nedělá jim problém jít vykonat potřebu doprostřed silnice, či si středem vozovky nerušeně hopkat. Rádi se procházejí i po parkovištích u supermarketů či hotelů. Vše berou jako součást své pastviny. Jen pro zajímavost, v Laponsku žijí desítky tisíc těchto zvířat, na jejich přítomnost poukazují tisíce dopravních značek "pozor sob" či dokonce "pozor stáda sobů".
Sobi v Laponsku neprchají zděšeně před auty. Dlouhé minuty před nimi stojí a přežvykují, v klidu vykonají potřebu a odejdou středem silnice. | Video: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 41 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy