VIDEO Moderování ve znakové řeči. Zapomeňte na Zárubu!

jaz
19. 2. 2014 15:08
Komici v oblíbeném pořadu Na stojáka předvedli, jak může vypadat komentář hokejového zápasu ve znakové řeči.
Na stojáka | Video: youtube

Praha - Baviči René Jahoda a Martin Vasquez dostali diváky svým humorným číslem tlumočení hokejového zápasu. Utkání mezi Českem a Slovenskem vedle hlavního komentátora simultánně překládal i tlumočník do znakové řeči, samozřejmě tak, aby se diváci pobavili.

Záznam z pořadu Na stojáka se na internetu objevil sice už před rokem, v rámci probíhající olympiádou v Soči a hokejovými zápasy se ale stává opět aktuální.

S koncem olympiády by možná fanoušci podobně zábavný doprovodný komentář k utkání uvítali. Nad Slováky sice Češi vyhráli (i v humorném videu), blížící se zápas s Američany ale odborníci nevidí v růžových barvách.

 

Právě se děje

teď

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy