VIDEO Moderování ve znakové řeči. Zapomeňte na Zárubu!

jaz
19. 2. 2014 15:08
Komici v oblíbeném pořadu Na stojáka předvedli, jak může vypadat komentář hokejového zápasu ve znakové řeči.
Na stojáka | Video: youtube

Praha - Baviči René Jahoda a Martin Vasquez dostali diváky svým humorným číslem tlumočení hokejového zápasu. Utkání mezi Českem a Slovenskem vedle hlavního komentátora simultánně překládal i tlumočník do znakové řeči, samozřejmě tak, aby se diváci pobavili.

Záznam z pořadu Na stojáka se na internetu objevil sice už před rokem, v rámci probíhající olympiádou v Soči a hokejovými zápasy se ale stává opět aktuální.

S koncem olympiády by možná fanoušci podobně zábavný doprovodný komentář k utkání uvítali. Nad Slováky sice Češi vyhráli (i v humorném videu), blížící se zápas s Američany ale odborníci nevidí v růžových barvách.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 31 minutami

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy