reklama
 
 

VIDEO Na dítě jsem ještě mladá, obhajuje Američanka potrat

7. 5. 2014 10:00
Mladá žena z New Jersey natočila video, ve kterém se snaží změnit názor společnosti na umělé přerušení těhotenství.

Video – Když pětadvacetiletá Emily Letts z New Jersey otěhotněla, věděla, že si své dítě nenechá. Necítila se připravená na roli matky, a zvolila proto potrat. Zákrok nechala natočit a tříminutové video zveřejnila na YouTube.

"Společnost nás nutí, abychom za to cítily vinu. I když na kliniku přijdou ženy, které si za svým rozhodnutím stojí na 110 procent, pořád cítí tlak a mají z toho špatný pocit," tvrdí Emily.

Na základě zdokumentování svého příběhu se snažila podpořit další ženy ve stejné situaci a přesvědčit je, že se nejedná o nic neetického či nebezpečného.

"Hodně o potratech mluvíme, ale nikdo vlastně neví, jak to probíhá. Na kliniku přichází desítky vyděšených žen, které si myslí, že budou rozřezány a že už nikdy nebudou moci mít děti," napsala Emily Letts ve své eseji Proč jsem natočila svůj potrat, kterou publikoval Cosmopolitan.

Svůj zážitek popisuje jako něco relativně bezbolestného a na konci videa dodává: "Cítím se dobře."

Změnit názor americké společnosti na umělé přerušení těhotenství se snaží i zastánci reprodukčních práv, například prostřednictvím kampaně 1 in 3 Campaign.

autor: pej | 7. 5. 2014 10:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama