Češi přišli o moře kvůli úředníkům, tvrdí fiktivní reportáž

jaz
24. 4. 2014 8:40
Fiktivní reportáž německé televizní stanice, která se vysmívá českým euroúředníkům, má nalákat občany ke květnovým eurovolbám.
Foto: YouTube

Praha – Záznam německé televize RTL mluví jasně. Vinou našich europoslanců ztratila Česká republika šanci získat až 10 km pobřeží v chorvatské Istrii. Stačilo jen uvolnit dvě poslanecká místa a do Česka by se nejezdilo jen na památky.

Suchozemské želvy či eurobrzdy, jak jsou čeští politici titulováni, ale raději v lavicích soupeří, kdo dřív usne nebo zneužije větší částku v rámci poslaneckých náhrad. K projednání o získání kousku moře se tak nedostavila ani potřebná nadpoloviční většina.

Podívejte se na fiktivní reportáž
Podívejte se na fiktivní reportáž | Video: YouTube

Sestříhané video však není aprílovým žertem německé televize, ale dobře cílenou virální kampaní (přes 200 tisíc zhlédnutí na YouTube), ke které se na Twitteru přihlásila Nadace Open Society Fund. Ta se touto cestou snaží nalákat občany ke květnovým eurovolbám.

Společnost rovněž spustila i webové stránky, na kterých, jak tvrdí, mohou občané kontrolovat práci politiků a úředníků.

Jak informoval server iHNED.cz, spotem se začala zabývat i televize RTL, na jejímž kanále měla být fiktivní reportáž odvysílána a jejíž logo tvůrci videa zneužili. Jak uvedla Brigitte Schmidt, redaktorka diváckého servisu televize, německá televize předala celou záležitost právnímu oddělení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy