VIDEO Lidé riskovali život. Vytáhli vozíčkáře z kolejiště

hrz
22. 4. 2015 16:46
Dva náhodní svědci neváhali a skočili za invalidou do kolejiště metra, aby ho zachránili před blížícím se metrem.
Záchrana vozíčkáře v metru | Video: YouTube

Washington - Dva náhodní svědci vytahovali ve stanici washingtonského metra muže na vozíku z kolejiště. Riskovali tak život, protože do stanice se blížila přijíždějící souprava.

K nehodě došlo v úterý ve stanici U Street. Čtyřiapadesátiletý muž na elektrickém vozíku sjel z nástupiště do kolejiště. Vozík ho navíc přiklopil, informuje server USA Today

Dva z přihlížejících cestující se nerozpakovali, skočili do kolejiště a snažili se invalidu dostat zpět na nástupiště.

Muž utrpěl pouze drobná zranění. K mnohem většímu neštěstí mohlo dojít, kdyby muži záchrannou akci nestihli do příjezdu metra.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy