"Kouzelník" ve směnárně. Trik vynesl podvodníkovi 50 tisíc

Magazín Magazín
5. 5. 2015 16:57
Podvodník s hbitými prsty "kouzlil" s bankovkami tak rychle, že si žena ve směnárně ničeho nevšimla.
Podvodník s hbitými prsty "kouzlil" s bankovkami tak rychle, že si žena ve směnárně ničeho nevšimla. | Video: Policie ČR

Praha - Zatím neznámý pachatel okradl směnárnici o 50 tisíc korun. Nepotřeboval k tomu zbraň, výhrůžky ani maskování. Jen neobyčejně hbité prsty a jednoduchý trik.

V polovině dubna přišel do směnárny v Jugoslávské ulici muž, který po obsluze požadoval směnu pěti tisíc eur na české koruny. Po přepočítání ale směnárnice zjistila, že jí dal pouze 4500 eur, a proto ho požádala, aby ještě pětistovku přidal.

"Muž chtěl ale veškerý obnos vrátit s tím, že nerozumí, co po něm žena požaduje. Když mu ale směnárnice hotovost vrátila, začal najednou chápat, a z kapsy vytáhl chybějící pětiseteurovku. Přitom ale zároveň neznatelně oddělil z původního balíku několik bankovek, které okamžitě uschoval," popisuje trik policejní mluvčí Iveta Martínková.

Zaměstnankyně směnárny podvodníkův eskamotérský kousek vůbec nezaznamenala, neměla proto potřebu peníze znovu přepočítávat. Domnívala se, že v ruce drží celých pět tisíc eur, a proto vydala odpovídající množství českých korun. Aniž by to tušila, připravila se v tu chvíli o částku přesahující padesát tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy