VIDEO Kapela Mandrage zahrála cestujícím v pražském metru

pej
28. 2. 2014 15:46
Plzeňská kapela Mandrage zve originálním způsobem na nadcházející turné. Využila k tomu pražské metro.
Kapela Mandrage koncertuje v metru | Video: YouTube

Praha - Pozvánka kapely Mandrage na nadcházející turné vznikla v běžném provozu pražského metra. Nic netušící cestující si tak mohli vyslechnout píseň "Tanči, dokud můžeš" v akustické podobě.

Propagovat aktuální album s názvem Siluety bude kapela ve 14 českých městech a v Bratislavě. Koncertní šňůra bude zahájena 1. března v domovské Plzni a zakončena 19. dubna v Jindřichově Hradci.

"Docela puntičkářsky dřeme na tom, aby byl každej z koncertů naší tour dotaženej od prvního tónu do posledního bliknutí světel. V souvislosti s tím se podařilo posunout zvukovou a světelnou část koncertů o pořádný kus dál, budeme letos znít jako nikdy," slibuje za kapelu klávesista František Bořík.

Pop-rocková formace se na tuzemské scéně pohybuje od roku 2004. Za tu dobu stihla natočit pět řadových alb, z nichž vzešly úspěšné rádiové singly Hledá se žena nebo Šrouby a matice.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy