Kájo, nevolej! Linka seniorů je přetížená, shání 500 tisíc

Magazín Magazín
18. 6. 2014 10:32
Spot na podporu rozšíření služby Linky seniorů o víkendové volání je vtipnou parodií na píseň Dájo, nevolej!.
Herec a režisér Miroslav Krobot ve videoklipu "Kájo, nevolej!".
Herec a režisér Miroslav Krobot ve videoklipu "Kájo, nevolej!". | Foto: Elpida, o.p.s.

Praha - Anonymní bezplatná služba Linka seniorů, která pomáhá seniorům v obtížných životních situacích, je přetížená. Ročně se na ni obrátí 30 tisíc seniorů, dalších 50 tisíc se ale nedovolá. Funguje pouze ve všední dny a o vánočních svátcích od 8 do 20 hodin.

"Chceme volajícím vyjít vstříc a od 1. ledna 2015 služby linky rozšířit o víkendový provoz. Věříme, že nám s pomocí partnerů a veřejnosti podaří sehnat 500 tisíc korun potřebných k rozšíření služby o víkendová volání," říká Alena Krásná, vedoucí Linky seniorů.

Spot Kájo, nevolej! na podporu rozšíření služby Linky seniorů o víkendové volání.
Spot Kájo, nevolej! na podporu rozšíření služby Linky seniorů o víkendové volání. | Video: Elpida, o.p.s.

Na podporu projektu vznikl spot pro Českou televizi a videoklip k propagaci na internetu.

Hlavní roli si v něm zahráli režisér a herec Miroslav Krobot a pěvecký sbor Elpida, který pro tyto  účely nacvičil nové pojetí písně Dájo, nevolej Vladimíra Eddy Fořta, známé z podání Karla Hály.

Videoklip je stylizovaný podobně jako klasické studiové videoklipy z 60. let, ideu textařky a redaktorky Radia Wave Marie Čtveráčkové osobitě pojal a oživil talentovaný Tomáš Luňák, režisér úspěšného filmu Alois Nebel. I v tomto snímku hrál hlavní roli Miroslav Krobot.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy