Kájo, nevolej! Linka seniorů je přetížená, shání 500 tisíc

Magazín Magazín
18. 6. 2014 10:32
Spot na podporu rozšíření služby Linky seniorů o víkendové volání je vtipnou parodií na píseň Dájo, nevolej!.
Herec a režisér Miroslav Krobot ve videoklipu "Kájo, nevolej!".
Herec a režisér Miroslav Krobot ve videoklipu "Kájo, nevolej!". | Foto: Elpida, o.p.s.

Praha - Anonymní bezplatná služba Linka seniorů, která pomáhá seniorům v obtížných životních situacích, je přetížená. Ročně se na ni obrátí 30 tisíc seniorů, dalších 50 tisíc se ale nedovolá. Funguje pouze ve všední dny a o vánočních svátcích od 8 do 20 hodin.

"Chceme volajícím vyjít vstříc a od 1. ledna 2015 služby linky rozšířit o víkendový provoz. Věříme, že nám s pomocí partnerů a veřejnosti podaří sehnat 500 tisíc korun potřebných k rozšíření služby o víkendová volání," říká Alena Krásná, vedoucí Linky seniorů.

Spot Kájo, nevolej! na podporu rozšíření služby Linky seniorů o víkendové volání.
Spot Kájo, nevolej! na podporu rozšíření služby Linky seniorů o víkendové volání. | Video: Elpida, o.p.s.

Na podporu projektu vznikl spot pro Českou televizi a videoklip k propagaci na internetu.

Hlavní roli si v něm zahráli režisér a herec Miroslav Krobot a pěvecký sbor Elpida, který pro tyto  účely nacvičil nové pojetí písně Dájo, nevolej Vladimíra Eddy Fořta, známé z podání Karla Hály.

Videoklip je stylizovaný podobně jako klasické studiové videoklipy z 60. let, ideu textařky a redaktorky Radia Wave Marie Čtveráčkové osobitě pojal a oživil talentovaný Tomáš Luňák, režisér úspěšného filmu Alois Nebel. I v tomto snímku hrál hlavní roli Miroslav Krobot.

 

Právě se děje

teď

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy